– Tak duża liczba nagród w tym roku świadczy o tym, że mamy w mieście wybitne postacie i instytucje, które świadczą swoje usługi na rzecz mieszkańców, chociażby takie jak Uniwersytet w Siedlcach czy Akademia Nauk Stosowanych Mazovia. To fantastyczna działalność, ale najważniejsza dla mnie jest pasja, którą mają ci, którzy to robią, a poprzez to dają przykład innym, żeby właśnie tak się zachowywać – mówi Andrzej Sitnik, prezydent Siedlec.
„SuperAleksandrię” otrzymał prof. dr hab. n. med. Kryspin Mitura, ordynator oddziału chirurgii Szpitala Miejskiego w Siedlcach. To specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej i chirurgii ściany jamy brzusznej, nauczyciel akademicki w Siedlcach i absolwent Uniwersytetu Harvarda w Bostonie, który pięciokrotnie współorganizował i uczestniczył w humanitarnych misjach medycznych w Afryce, a na swoim koncie ma jeszcze mnóstwo innych osiągnięć.
– To, co wykonuję wspólnie z ogromnym zespołem ludzi, z którym mam okazję współpracować, zostaje zauważone, jest docenione, a dla nas jest to informacja, że to co robimy, robimy dobrze i z pożytkiem dla pozostałych. Mam ogromną frajdę pracować w takim zespole, ale również zaszczyt. Niezależnie, czy rozmawiamy o Szpitalu Miejskim w Siedlcach czy o Uniwersytecie w Siedlcach, gdziekolwiek trafiałem na ludzi, z którymi współpracuję, są to wspaniali członkowie każdego zespołu, który tworzymy. Razem możemy jeszcze zrobić wiele ciekawych rzeczy – podkreśla Laureat.
Wszystkie osoby, firmy, instytucje i organizacje wyróżnione w 2024 roku „Aleksandrią” to:
- prof. dr hab. n. med. Kryspin Mitura – SuperAleksandria,
- generał dywizji Arkadiusz Szkutnik,
- Uniwersytet w Siedlcach,
- Akademia Nauk Stosowanych Mazovia,
- Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach,
- Caritas Diecezji Siedleckiej,
- Olga Franczuk,
- Stowarzyszenie Rak-Out,
- Morsy Siedlce,
- MAL-POL Sp. z o.o.,
- Koronto Sp. z o.o.,
- Zakład Usług Budowlanych Grzegorz Czarnocki,
- Krzysztof Redesiuk,
- Klub Motocyklowy Free Motor Bikers Siedlce,
- ATV Quady Siedlce,
- Stowarzyszenie Natura-lnie 4x4,
- Moto Siedlce.
– Cieszymy się bardzo! Jestem osobą odbierającą nagrodę, ale wszystko to, co się zdarza dzisiaj, jest za zgodą i pracą koleżanek. To super sprawa dla nas. To, że dzisiaj odbieramy nagrodę, wiąże się z tym, że ma to sens, co robimy... – powiedziała nam Justyna Siwonia-Chibowska, prezeska stowarzyszenia RakOut.
Po raz pierwszy „Aleksandria” ufundowana została w 1996 roku. Wbrew istniejącym trendom jest nagrodą honorową, pozbawioną dodatkowych gratyfikacji. W tym roku „Aleksandrie” przyznane zostały już po raz 28. Przez te lata wręczono łącznie 207 statuetek, które odebrało 143 mężczyzn, 40 kobiet, 5 małżeństw i 10 instytucji. Wszystkim tegorocznym Laureatom serdecznie gratulujemy!
Polecany artykuł: