onkologia_siedlce

i

Autor: fot. MSW w Siedlcach

Bezpłatne badania i konsultacje. Dni otwarte w Siedleckim Centrum Onkologii

2021-02-03 11:26

Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. To podstawa, by wygrać z rakiem – przekonują specjaliści z Siedleckiego Centrum Onkologii i zapraszają na bezpłatne badania. Okazją jest Światowy Dzień Walki Rakiem. W jego ramach w placówce organizowane są dni otwarte. Od dziś (3 lutego) do piątku można korzystać z darmowych porad i nie tylko.

- Będzie można w tych dniach skorzystać z konsultacji u lekarza urologa, chirurga onkologa i lekarza onkologa oraz zrobić badania profilaktyczne cytologię i mammografię, na które zapraszamy kobiety w określonych grupach wiekowych, które w przeciągu kilku lat nie wykonywały tych badań - mówi Barbara Jakubczyk z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, przy którym działa ośrodek onkologii.

Co ważne, konsultacje odbywają się bez zapisów. To dobry moment na zadbanie o swoje zdrowie i przypomnienie jak ważna jest profilaktyka, o której w dobie pandemii wiele osób zapomina.

- W dobie innych problemów medycznych, nie odpuszcza nam problem chorób onkologicznych jako takich, w związku z tym niezwykle istotną rzeczą jest to, żeby kłopotów onkologicznych, które mogą sugerować poważne choroby onkologiczne nie odkładać i wyjaśniać je, a ewentualnie leczyć je jak najszybciej - podkreśla Paweł Piotrowski, ordynator oddziału chirurgii onkologicznej w Siedleckim Centrum Onkologii i zapewnia, że szpitale na pierwszym miejscu stawiają na bezpieczeństwo pacjentów.

Szczegółowy harmonogram dni otwartych w Centrum na plakacie, który znajdziecie pod artykułem.

dni otwarte

i

Autor: JS
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?