Medytacja

i

Autor: pixabay.com Medytacja

Był gwiazdą NHL, został... Guru - zaskakująca przemiana hokeisty

2021-09-23 8:26

Johnny Oduya, szwedzka gwiazda ligi NHL, w której rozegrał 850 meczów i zdobył dwa razy Puchar Stanleya, po zakończeniu kariery przed trzema laty nagle zniknął. Odnalazł się w sierpniu w Sztokholmie w studio technik oddechowych jako główny guru.

Grał w hokeja, a teraz uczy prawidłowo oddychać

„Oddech jest jednym z najważniejszych narzędzi do odkrywania siebie i wewnętrznej kontroli nad umysłem i ciałem. Wpływa na stres, koncentrację i mentalny odpoczynek„ - powiedział hokeista na łamach dziennika „Aftonbladet”. W wywiadzie dla miesięcznika „Cafe” powiedział, że odkrył i nauczył się technik oddechu podczas pobytów na Bali, gdzie jeździł przez lata po każdym sezonie ligowym i spędził tam dłuższy czas po zakończeniu kariery w 2018 roku. „Ćwiczenie oddechu pomogło mi w fazie przejściowej po zakończeniu kariery, która jest tak trudna dla sportowców kończących kariery, a także w rehabilitacji ciała po tak długiej karierze wielu kontuzjach - wyjaśnił. Teraz żyję w równoległych światach, sportowym i spirytualnym i jest mi z tym wyjątkowo dobrze".

Ojciec żył w TRÓJKĄCIE z SYNEM i MACOCHĄ. Największy SKANDAL II RP l Historia z Koprem

Jako hokeista osiągnął wiele sukcesów

39-letni Oduya jest współwłaścicielem ogromnego studia „Hale Center” w najdroższej dzielnicy Sztokholmu Oestermalm, gdzie jest najwyższym instruktorem i głównym guru. Wśród jego klientów są bogaci Szwedzi, celebryci oraz wielu hokeistów szwedzkiej ligi. Urodził się w Sztokholmie. Jego matką jest Szwedka, a ojcem Kenijczyk. Rozpoczynał karierę w Djurgardens IF, Froelunda i Hammarby. W 2001 roku rozpoczął grę w NHL w Washington Capitals. Później grał w Ottawa Senators, Dallas Stars, Winnipeg Jets, Atlanta Trashers, New Jerseys`Devils, Philadelphia Flyers i Chicago Blackhawks, z którym dwa razy zdobył Puchar Stanleya w 2013 i 2015 roku. W NHL rozegrał 850 meczów. Z reprezentacją Szwecji zdobył srebrny medal olimpijski w 2014 roku w Soczi i brązowy mistrzostw świata w 2009 roku w Szwajcarii.

Źródło: PAP