CKiS zaprasza na Siedlecki Wieczór Ekscytacji Teatralnych z Elementami Rywalizacji 2.2

i

Autor: CKiS w Siedlcach

Zapowiedź

CKiS zaprasza na Siedlecki Wieczór Ekscytacji Teatralnych z Elementami Rywalizacji 2.2

2025-04-08 22:03

Już w najbliższy piątek, 11 kwietnia, o godz. 18:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się S.W.E.T.E.R-2.2 czyli Siedlecki Wieczór Ekscytacji Teatralnych z Elementami Rywalizacji. Na scenie zmierzą się Teatr DT – młodzieżowa grupa Teatru Amatorskiego w Węgrowie oraz siedleckie Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza. Na spektakle wstęp wolny!

Teatr DT to młodzieżowa grupa Teatru Amatorskiego w Węgrowie. DT to skrót od Diabełków Twardowskiego.

– „Działamy od 10 lat i mamy poczucie, że wyrośliśmy ze zdrobnieniowej nazwy Diabełki. Większość ekipy to tegoroczni maturzyści, reszta to nieco młodsi koledzy i koleżanki. Być może „Kopciuch” to nasz ostatni spektakl w tym składzie” – mówią aktorzy.

Siedlecki Wieczór Ekscytacji Teatralnych z Elementami Rywalizacji 2.2

i

Autor: CKiS w Siedlcach

"Kopciuch" to opowieść o tak zwanej trudnej młodzieży. Historia dziewcząt z zakładu poprawczego w bezkompromisowy sposób rzuca światło na problemy współczesnej oświaty i systemu, za które nieletnie osoby wciąż płacą niekiedy najwyższą cenę. Zaniedbane przez rodziców i państwo dzieci czekają na dobrą wróżkę chrzestną w nadziei, że ta odmieni ich los. Niestety czas magicznych zaklęć kończy się o północy.

Tekst: Janusz Głowacki, reżyseria: Sebastian Gontarz, scenografia: Andrzej Dobrenko, technikalia: Mateusz Kowalczyk, obsada: Helena Panzo, Marcel Końsko, Kuba Połaski, Natalia Rejmuza, Kinga Szymczakowska, Kornelia Sadowska, Julia Tkaczyk, Zofia Wasążnik, Nikodem Wieliczko, Jerzy Demecki.

Spektakl z zaleceniem dolnej granicy wieku odbiorców powyżej 15. roku życia.

Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza (zwane STIMem) istnieje od 14 lat. Grupa skupia młodzież z Siedlec i okolic. Dobra zabawa w miłym towarzystwie jest wysoko w hierarchii jej wartości, a idea wychowania poprzez teatr jest jej bliska.

„Parady” Jana Potockiego są lekkie, szalone, podzielone na mniejsze całostki w małej obsadzie. Tekst stał się pretekstem do zabaw formą i był dla zespołu zaproszeniem do pokazania kreatywności, błyskotliwości i humoru. Artyści podkreślają, że wiek i płeć nie mają znaczenia, ponieważ dominująca jest tu forma dell'arte.

  • KIEDY: 11 kwietnia 2025 godz. 18:00
  • GDZIE: Scena Teatralna Miasta Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach,
  • Wstęp wolny!

Źródło: inf. pras. CKiS

Jak dobrze znasz Siedlce? - Test wiedzy o Siedlcach
Pytanie 1 z 11
Kto jest prezydentem Siedlec?
Prezydent