To tzw. studia krótkiego cyklu. Zajęcia ruszą od nowego roku akademickiego. Mogą się na nie zapisywać absolwenci szkół średnich (także bez matur) oraz starsze osoby, które chcą zdobyć nowy zawód. - Opracowane przez uczelnię programy kształcenia specjalistycznego określają efekty uczenia się ze szczególnym naciskiem na umiejętności praktyczne, absolwenci po zakończeniu szkolenia otrzymają świadectwo dyplomowanego specjalisty - mówi dr Bożena Piechowicz, rektor Collegium Mazovia.
W nowej ofercie znalazło się 6 kierunków kształcenia specjalistycznego, które odpowiadają aktualnym potrzebom rynku pracy. Są to: informacja medyczna, projektowanie i kosztorysowanie w budownictwie, rachunkowość komputerowa, handel i dystrybucja, administracja i finanse oraz modelowanie informacji o budynku.
- Jeżeli osoba chce zdobyć szybko zawód, podnieść swoje kompetencje bądź przekwalifikować się zapraszamy do skorzystania z tej oferty, ponieważ kształcenie trwa tylko półtora roku, zapewniamy nowoczesne narzędzia, zajęcia w większości prowadzone są przez praktyków, jest mniej teorii a więcej zajęć o charakterze praktycznym, posiadamy własne laboratorium, a przede wszystkim nasz absolwent może znaleźć dobrze płatną pracę - przekonuje Aneta Dmowska-Pycka, pełnomocnik rektora ds. rozwoju
W każdym semestrze planowane są praktyki, które studenci będą odbywać w firmach współpracujących z uczelnią.
Więcej o nowych kierunkach i kształceniu specjalistycznym można posłuchać w materiale audio, który poniżej.