„Dzień Cebuli” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Jednym z konkursowych dań była szarlotka z cebuli

Relacja z wydarzenia

„Dzień Cebuli” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Siedlcach – FOTORELACJA

2023-09-13 20:39

Cebulowa szarlotka, pizza z czterema rodzajami cebuli, „cebulaczki”, muffinki z cebulką czy konfitura cebulowa – to niektóre potrawy, jakich mogli dziś (w środę, 13 września) skosztować uczestnicy VI Integracyjnego Święta Warzywa. Połączoną z konkursem na najlepszą potrawę imprezę integracyjną pod hasłem „Dzień Cebuli” zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach.

– W dniu 13 września już po raz szósty Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach zorganizował Integracyjne Święto Warzywa pod hasłem „Dzień Cebuli”. Głównym punktem uroczystości był konkurs kulinarny na potrawę, której bohaterem była cebula. Potrawy przygotowane zostały przez podopiecznych placówek obejmujących swoją działalnością osoby niepełnosprawne z terenu województwa mazowieckiego – informuje Małgorzata Chwedoruk, dyrektor ŚDS w Siedlcach.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele placówek takich jak:

 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokołowie Podlaskim,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Miedznie,
 • „Dom nad Stawami” Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach,
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim,
 • Dom Pomocy Społecznej w Wirowie.

Ponadto w imprezie wzięła też udział delegacja ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. W skład konkursowego jury wchodzili przedstawiciele wszystkich placówek uczestniczących w konkursie. Przewodniczył im Robert Szczepanik, zastępca Prezydenta Miasta Siedlce. Zwycięską potrawą okazała się pizza cebulowo-serowa z czterech rodzajów cebuli, przygotowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie (miejsce I). Miejsce II zajął Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach z konfiturą z czerwonej cebuli, a miejsce III – „Dom nad Stawami” Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach, z sałatką cebulowo-śledziową pn. „Śledź i cebula hula”. Wyróżnienie wywalczyły „cebulaczki” przygotowane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dodatkowymi atrakcjami imprezy były: występ uczestników ŚDS pt. „Disaster Chef” (parodia MasterChefa), Fotocebula, kucyk, dyskoteka oraz poczęstunek – zupa cebulowa, potrawy z grilla, smalczyk i ogórki oraz słodkości.

Święto Cebuli hojnie wsparli sponsorzy:

 • Mateusz Sikorski i firma SMARTEQ.PL ze Starego Opola,
 • Hanna i Konstanty Strus oraz firma STRUS DEVELOPMENT Sp. z o.o. w Siedlcach.

W pomoc przy organizacji imprezy zaangażowane były również: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Gostchorzy, Bank Żywności w Siedlcach oraz rodzice uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcach.

Sonda
Jak często wychodzisz na imprezy?