Paulo Sousa

i

Autor: PAP / Piotr Nowak Paulo Sousa

Mecz Polska - Anglia BEZ DWÓCH WAŻNYCH PIŁKARZY KADRY. Sousa poinformował media

2021-09-07 15:20

Trener reprezentacji Polski Paulo Sousa powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej, że Piotr Zieliński i Bartosz Bereszyński nie zagrają w środowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Anglią w Warszawie. Początek spotkania na PGE Narodowym o godz. 20.45.

Paulo Sousa powiadomił o absencji dwóch polskich zawodników

Wracający po kontuzji uda Zieliński przebywa od początku na zgrupowaniu biało-czerwonych, ale wciąż trenuje indywidualnie. We wtorek zapadła decyzja w jego sprawie. "Piotr nie zagra z Anglią. Nie jest gotowy do tego występu" - ujawnił Sousa. Dodał, że w środę zabraknie również zmagającego się z kontuzją Bartosza Bereszyńskiego (został zmieniony w trakcie pierwszej połowy meczu z Albanią w Warszawie). "Wciąż nie czuje się wystarczająco dobrze" - przyznał Portugalczyk.

Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina

Polacy walczą o Mundial

Zapytany o gole tracone przez biało-czerwonych w każdym ostatnim meczu, Portugalczyk zaznaczył, że to jest część futbolu. I przypomniał, że biało-czerwoni zdobywają dużo bramek. "Żeby wygrać mecz, musimy strzelić więcej goli niż przeciwnik. To jest nasze zadanie" - podkreślił selekcjoner. Biało-czerwoni w ostatnich dniach pokonali u siebie Albanię 4:1 oraz wygrali na wyjeździe z San Marino 7:1.

Po pięciu kolejkach grupy I Polska z dorobkiem 10 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem z kompletem jest Anglia (15).

Źródło: PAP