Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach od lat prowadzi badania naukowe w dyscyplinie nauki o zdrowiu, a także kształci studentów na kierunkach medycznych, takich jak: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, kosmetologia i dietetyka. Kierunki te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Teraz w Siedlcach będą mogli kształcić się także przyszli lekarze!
– Zgoda Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, na utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach to ukoronowanie i docenienie naszej pracy i wysiłku naukowego, dydaktycznego. Bardzo się cieszymy, że pierwsi studenci kierunku lekarskiego, przyszli lekarze, rozpoczną studia w naszej uczelni w Siedlcach już od 1 października –podkreśla Beata Gałek, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Siedlecka uczelnia posiada już bardzo nowoczesną bazę dydaktyczną, która zapewni możliwość realizacji zajęć na kierunku takim jak medycyna. Ponadto, władze uczelni cały czas realizują rozmaite inwestycje, które mają na celu wzmocnienie potencjału naukowo-dydaktycznego uczelni. Społeczność akademicka uniwersytetu liczy na duże zainteresowanie nowym kierunkiem studiów.
– Dla studentów przygotowaliśmy odpowiednią infrastrukturę badawczą, finalizujemy też inwestycje, które rzeczywiście będą gwarantować nauczanie z wykorzystaniem świetnej, najnowocześniejszej aparatury. Chcemy, by kształcenie lekarzy w UPH miało charakter zindywidualizowany. Pragniemy wrócić do tradycji, do takiej relacji mistrz-student. Jest to dla nas wielkie wyzwanie, ale kto nie podejmuje wyzwań, ten się nie rozwija, więc serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia studiów na kierunku lekarskim! Wkrótce zostanie uruchomiona internetowa rejestracja kandydatów – informuje Beata Gałek.
Otwarcie kierunku lekarskiego w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym znacząco podniesie prestiż naszego regionu oraz wpłynie na poprawę dostępności i jakości opieki zdrowotnej w Siedlcach i na Mazowszu. Władze uczelni podkreślają także, że realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki dobrej współpracy z parlamentarzystami, władzami samorządowymi i placówkami ochrony zdrowia.