MOK i Zakład Karny w Siedlcach będą współpracować w zakresie działań resocjalizacyjnych

i

Autor: Przemysław Tutryk

Z miasta

MOK i Zakład Karny w Siedlcach będą współpracować w zakresie działań resocjalizacyjnych

2024-08-12 9:54

W ramach resocjalizacji prelekcje, wykłady, koncerty i spektakle siedleckiego MOK-u będą mogli oglądać także więźniowie. Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach zawarli porozumienie dotyczące wspólnych działań w zakresie prowadzenia oddziaływań resocjalizacyjnych wobec skazanych.

Porozumienie o współpracy dwóch instytucji podpisali kpt. Zbigniew Śpiewak – zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach oraz Mariusz Woszczyński – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Współpraca ma dotyczyć współdziałania w prowadzeniu oddziaływań resocjalizacyjnych wobec skazanych, sprzyjających skutecznej readaptacji społecznej osób pozbawionych wolności.

MOK i Zakład Karny w Siedlcach będą współpracować w zakresie działań resocjalizacyjnych

i

Autor: Przemysław Tutryk

Przedmiotem porozumienia jest wspólne organizowanie, inspirowanie i wspieranie inicjatyw społecznych, które mają na celu kształtowanie społecznie pożądanych postaw osób pozbawionych wolności, w szczególności poprzez oddziaływania z zakresu szeroko rozumianej kultury i edukacji. W ramach obustronnej współpracy przewiduje się organizację na terenie zakładu karnego m.in. prelekcji, wystaw, koncertów muzycznych, spektakli teatralnych oraz zwiedzanie przez skazanych wystaw eksponowanych przez MOK Siedlce, udział osadzonych w zajęciach malarskich, teatralnych, wokalnych organizowanych przez MOK Siedlce. Ponadto planuje się, że w ramach wspólnych działań skazani będą wykonywać prace społecznie użyteczne na terenie ośrodka kultury oraz na terenach przyległych do instytucji.

Opisane przedsięwzięcia z pewnością będą stanowiły ważny element realizowanego procesu resocjalizacji osób pozbawionych wolności w siedleckiej jednostce penitencjarnej. Dzięki wykonywanym pracom społecznie użytecznym skazani przekonują się, że podejmowany przez nich wysiłek spotyka się z akceptacją ze strony społeczeństwa. Takie inicjatywy są doskonałą okazją do budowania w osobach pozbawionych wolności poczucia własnej wartości, rozwijają umiejętności praktyczne, a także uczą konstruktywnego organizowania czasu wolnego i stwarzają warunki do kształtowania nawyku permanentnej pracy. Z kolei wydarzenia kulturalno-oświatowe dzięki temu, że wzmacniają więzi społeczne, sprzyjają kształtowaniu motywacji do konstruktywnego rozwoju, pełnią istotną rolę w procesie reintegracji społecznej osób pozbawionych wolności zwiększając szanse skazanych na właściwe funkcjonowanie w społeczeństwie po odbyciu kary pozbawienia wolności.

Źródło: inf. pras. por. Przemysław Turyk, ZK Siedlce

Sprawdź jak dobrze znasz Siedlce! Spróbuj przyporządkować obiekty do ich lokalizacji. To tylko 10 pytań!

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Obraz El Greco "Ekstaza św. Franciszka"