onkologia

i

Autor: JS

Najważniejsza profilktyka. Dzień Walki z Rakiem w Siedlcach

2022-02-03 15:55

Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. To podstawa, by wygrać z rakiem – przekonują specjaliści z Siedleckiego Centrum Onkologii i zapraszają na bezpłatne badania. Okazją jest Światowy Dzień Walki Rakiem, który obchodzony jest 4 lutego.

Bez długiego czekania w kolejkach można skontrolować stan swojego zdrowia. - Nasze Centrum oferuje wszystkie dostępne metody badań przesiewowych w kierunku raka piersi, szyjki macicy czy raka jelita grubego, oferujemy naszym pacjentom możliwość diagnostyki i leczenia - mówi Lubomir Bodnar, dyrektor siedleckiego Centrum Onkologii.

Profilaktyczne badania, a przez to szybsze wykrycie nowotworu zdecydowanie zwiększa szanse pacjentów. Wielu nadal o tym zapomina i zgłasza się do lekarza, gdy choroba jest już zaawansowana. - Obserwuje się taką tendencję rozpoznawania chorych w wyższym stopniu zaawansowania, na pewno ta zgłaszalność na badania profilaktyczne jest zbyt niska - dodaje prof. Bodnar.

Do siedleckiego Centrum Onkologii trafiają pacjenci w różnym wieku, najmłodsi mają nawet ok. 20 lat. Dlatego o profilaktyce powinni pamiętać nie tylko starsi, ale i młodzi ludzie.

Dzień Walki z Rakiem w Siedlcach. POSŁUCHAJ:

Na badania w siedleckim Centrum można umówić się w każdej chwili. Wystarczy zadzwonić: 25 640 33 01.

Quiz. Czwartkowy test z geografii. W którym państwie jest TO miasto? Proste? Nie żartuj!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: El Paso leży w...