Dzięki wytyczonej stałej trasy biegowej, gmina Skórzec przyciąga wielu fanów sportu, zwłaszcza biegania i chodzenia z kijkami

i

Autor: Stowarzyszenie Działamy Pomagamy Skórzec Dzięki wytyczonej stałej trasy biegowej, gmina Skórzec przyciąga wielu fanów sportu, zwłaszcza biegania i chodzenia z kijkami

Okolice Skórca przyciągają coraz więcej fanów sportu i aktywnej turystyki. Dlaczego?

2020-07-24 12:06

Członkowie Stowarzyszenia Działamy Pomagamy Skórzec od lat zachęcają mieszkańców Siedlec i regionu do wspólnego uprawiania sportowej aktywności. Do swojej miejscowości ściągają coraz większą liczbę turystów poprzez promowanie aktywnej formy zwiedzania, połączonej z aplikacjami na telefon. M. in. dzięki temu gmina Skórzec staje się coraz bardziej atrakcyjna dla fanów sportu i turystyki.

– Od samego początku działania Stowarzyszenia Działamy Pomagamy Skórzec, mocno nastawiamy się na promocję naszej okolicy gminy Skórzec, naszych walorów przyrodniczych. I dlatego wybraliśmy taką formułę, aby nadal kontynuować naszą pracę związaną z aktywną turystyką. Jednym z pierwszych kroków było powstanie „parkrun Skórzec”, który też już przyciągnął pewnie około tysiąca gości do Skórca. Utworzyliśmy wraz z Lokalną Grupą Działania Ziemi Siedleckiej skrzynki, skarby geocachingowe i stworzyliśmy grę terenową. Wszystko to stanowi zaproszenie do odwiedzania naszej okolicy, do uprawiania tego w sposób bardzo aktywny – mówi Arkadiusz Kubaś, prezes stowarzyszenia.

W pobliżu Skórca została też wytyczona stała trasa biegowa, co przyciąga tam miłośników biegania i Nordic Walkingu. Prowadzi nią specjalna aplikacja.

W tej aplikacji zostało przygotowane coś na zasadzie podchodów. Zostały przygotowane wskazówki, które prowadzą nas od punktu do punktu, pokazując nam trasę, którą musimy pokonać. Czyli osoba, która nie zna tego miejsca, ma możliwość zapoznania się z tą trasą, a nawet przebiegnięcia z tą aplikacją. Aplikacja zaprowadzi nas do Skórca, poprowadzi nas przez punkty wytyczone w terenie, doprowadzi do mety, na końcu poprosi o zrobienie zdjęcia – wyjaśnia prezes.

Działa to zatem nieco podobnie, jak w przypadku skrytek geocachingowych, gdzie poszukiwanie ukrytego skarbu umożliwia turystom odbiornik GPS.

– Geoatching można wykorzystywać jako sposób na zacieśnienie więzi rodzinnych. Nie mamy pomysłu na jakąś wspólną wyprawę z dziećmi, a dzieciaki siedzą przy telefonach, ciężko ich od nich oderwać – można to połączyć! Można połączyć zabawę technologiczną ze smartfonem, który w geocachingu jest nieodzowny, i wycieczkę w terenie, zwiedzanie, spacer. Idziemy w teren, posługując się aplikacją mobilną na smartfon, znajdujemy ukryte skarby w terenie, wpisujemy się do logbooków, które są w tych skarbach schowane, rejestrujemy nasze odkrycie na platformie internetowej, no i bawimy się, idziemy do następnego cashu! Zapraszam, odwiedźcie Skórzec, przebiegnijcie u nas te 10 km, znajdźcie kilka fajnych skrytek cashowych, możecie zagrać w grę terenową, poznajcie nowe miejsca, zapraszam! – zachęca Arek Kubaś.

O aktywnej turystyce na terenie gminy Skórzec przeczytacie więcej na stronie internetowej Stowarzyszenia Działamy Pomagamy Skórzec w portalu społecznościowym.

Zbierali złom charytatywnie
Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?