Powiat łosicki: w Czuchlebach sarna nie przeżyła kolizji z samochodem osobowym

i

Autor: KPP w Łosicach

Uważajcie na drogach!

Powiat łosicki: w Czuchlebach sarna nie przeżyła kolizji z samochodem osobowym

2024-11-08 8:34

Na drodze K-19 w Czuchlebach w powiecie łosickim doszło do kolizji z udziałem dzikiego zwierzęcia. Sarna wybiegła prosto pod nadjeżdżającą Toyotę, a kierowca nie zdążył zahamować. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, ale zwierzę zginęło na miejscu. Ostatnio w regionie bardzo często dochodzi do podobnych wypadków. Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność w pobliżu lasów. Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy.

W środę 6 listopada, tuż po godzinie 7:00, kierujący Toyotą poruszał się drogą K-19 w kierunku Platerowa. W Czuchlebach na jezdnię wtargnęła sarna. Kierowca hamował, ale pomimo wykonywanych przez niego manewrów, doszło do zderzenia. Zwierzę nie przeżyło spotkania z samochodem. Kierowca był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Z uwagi na powstałe uszkodzenia, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta uczestniczącego w kolizji drogowej – informuje mł. asp. Weronika Wujek z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Powiat łosicki: w Czuchlebach sarna nie przeżyła kolizji z nadjeżdżającym samochodem osobowym

i

Autor: KPP w Łosicach

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonie dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja z dzikiem, jeleniem, sarną czy łosiem może zakończyć się tragicznie.

Powiat łosicki: w Czuchlebach sarna nie przeżyła kolizji z nadjeżdżającym samochodem osobowym

i

Autor: KPP w Łosicach

Kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów czy rowów. Kierujący powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość. Na szczególną uwagę zasługuje znak A18b „Dzikie zwierzęta”. Ostrzega kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach. Pamiętajmy jednak, że znaki drogowe spełniają swoją rolę tylko wtedy, gdy ludzie są czujni i kierują się rozsądkiem – przypomina mł. asp. Weronika Wujek.

Jeśli już dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć miejsce, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie należy wezwać na miejsce policję. Nie wolno zbliżać się do zwierzęcia! Ranne dzikie zwierzę może być agresywne i niebezpieczne. Może być również zarażone wścieklizną.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego