Domowe pupile mogą liczyć na kompleksową opiekę.
- Pracownia zaopatrzona jest w sprzęt najwyższej generacji. Możemy tutaj prowadzić badania metodami fizykoterapii, laseroterapii, sonoterapii a także wykonywać masaże zwierząt i jednocześnie wykorzystywać wszystkie ćwiczenia terapeutyczne - wymienia Barbara Biesiada-Drzazga, dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa.
Psy, koty i inne domowe zwierzęta po wypadkach lub z problemami neurologicznymi mogą korzystać z nowoczesnych metod leczenia i urządzeń, które pomogą im wrócić do zdrowia. Wszystko pod okiem specjalistów i ze skierowaniem od weterynarza.
- Możemy tutaj działać profilaktycznie i zdrowotnie. Wszystkie badania i zabiegi są zawsze wykonywane na zlecenie lekarza weterynarii. Dostajemy skierowanie i ja wtedy wiem jakie zabiegi przeprowadzić, w jakim kierunku, jaki mamy problem. Ułożenie wszystkich sprzętów odbywa się na zasadzie dobrania ich do problemów, z jakimi przyszedł do nas pies – tłumaczy Anna Jakubczak, zoofizjoterapeutka.
Nowa pracownia ma nie tylko pomagać czworonogom wracać do zdrowia, ale także służyć pracownikom i studentom siedleckiej uczelni do celów naukowych i badawczych.
- Chcielibyśmy żeby studenci zoopsychologii i zootechniki nauczyli się w prawidłowy sposób oceniać stan chorobowy zwierzą i pomagać im, a także żeby później, idąc już w swoje życie zawodowe potrafili dalej doskonalić warsztat i ukierunkowywali się do konkretnych specjalizacji – dodaje Elżbieta Horoszewicz z Instytutu Zootechniki i Rybactwa.
Pracownia Rehabilitacji i Sensoryki Zwierząt działa w uczelnianym budynku przy ulicy Prusa. To pierwszy tego rodzaju ośrodek w naszym regionie. Przez najbliższe pół roku można korzystać z gabinetu bezpłatnie.