Mazowieckiego Szpital im. dr. Teodora Dunina w Rudce

i

Autor: fot. MSW Mazowieckiego Szpital im. dr. Teodora Dunina w Rudce

Remont szpitala w Rudce: kończy się pierwszy etap inwestycji

2021-12-28 10:34

Będzie nowoczesnym centrum rehabilitacji m.in. dla pacjentów, którzy przeszli Covid-19. Kończy się pierwszy etap remontu zabytkowego budynku szpitala w Rudce. Ekipy budowlane przenoszą już sprzęt i materiały do drugiego skrzydła, w którym zaplanowano dalszą część prac.

Kompleksowa modernizacja placówki rozpoczęła się na początku tego roku. - Realizujemy to, co zapowiadaliśmy, chcemy stworzyć bardzo dobre warunki pobytowe, rehabilitacyjne dla pacjentów, aby po zakończeniu inwestycji udostępnić 130 łóżek do rehabilitacji stacjonarnej - mówi Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, którego filią jest ośrodek w Rudce.

Przebudowa lecznicy ma potrwać w sumie 3 lata. - Pierwszy etap, który był zaplanowany do końca tego roku można powiedzieć, że został wykonany, prace budowlane trwają pełną parą i wchodzą już na drugi odcinek - dodaje prezes Kulicki.

Remont placówki w Rudce sfinansuje samorząd województwa mazowieckiego. Inwestycja ma kosztować łącznie ponad 70 milionów złotych.​

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?