– W imieniu swoim jako patronki, jak i wszystkich, którzy tutaj przyjadą ze spektaklami, i aktorów, i reżyserów, zapraszam publiczność! Przychodźcie, oglądajcie! Jest dużo ciekawych propozycji, myślę że każdego zadowolą te spektakle, które będą tu organizowane w ramach festiwalu. Zapraszam gorąco i do zobaczenia – zachęca Hanna Śleszyńska, patronka dziewiątej edycji Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”.
Aktorzy i twórcy sztuki „La Bombe” podkreślają, że Scenę Teatralną Miasta Siedlce znają od lat i uwielbiają siedlecką publiczność. Dodają też, że zawsze chętnie występują w Centrum Kultury i Sztuki. Do premiery przygotowywali się przez cały tydzień, każdego dnia do późnych godzin wieczornych pracując na scenie.
– W Siedlcach grałem nie raz. Nawet w tym festiwalu brałem już udział, ze spektaklem „Między łóżkami” (…) Bardzo miło wspominam. Zobaczymy, jak będzie teraz. Wydaje mi się, że odbiór był fajny. Bardzo się cieszymy, bo w tych czasach zrobić premierę z aktorami, którzy są pozajmowani, a tacy tutaj brali udział, jest bardzo trudno. I przyjazd tutaj na cały tydzień jest tak naprawdę przyjazdem kluczowym, który daje w pełni możliwość, żeby nad tym naprawdę dobrze popracować. Tym bardziej, że warunki, które tutaj otrzymaliśmy od dyrekcji, były znakomite. Bo mogliśmy w tym teatrze być codziennie do późna w nocy. Mogliśmy więc trochę więcej nad tym popracować, co jest niezbędne i… bezcenne – mówi aktor Radosław Pazura.
Odpowiedzi na to, dlaczego premiera sztuki odbyła się właśnie na siedleckiej scenie, udzielił widzom reżyser spektaklu „La Bombe”, Sambor Czarnota. Jak podkreśla wybór ten był nieprzypadkowy.
– Dlatego w Siedlcach, że to jest miejsce, które znam. Znam je z punktu widzenia aktora, który grał tu wielokrotnie na festiwalu, którego od dzisiaj, po premierze „La Bombe” jesteśmy częścią. I to miejsce jest niezwykle życzliwe. W postaci widowni, która jest mądra, inteligentna, która chce przyjść do teatru, a także w postaci ludzi, którzy pracują tutaj wokół, czyli w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, a którzy nam bardzo pomogli.
Jak dodaje, dla organizacji premiery sztuki teatralnej nie bez znaczenia były także dobre warunki dojazdowe do Siedlec z Warszawy oraz duża widownia, w dodatku z bardzo dobrą akustyką i zapleczem technicznym. Więcej można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.
Najbliższy festiwalowy spektakl, pt. „Lista męskich życzeń” w reżyserii Artura Barcisia – już w sobotę, 2 października, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Listę wszystkich tegorocznych przestawień konkursowych można znaleźć na stronie: http://www.ckis.siedlce.pl/.