Zamiast murów uczelni, platforma online – tak wyglądają obecnie studia. Wiedza studentów też będzie sprawdzana zdalnie.
- Zarówno studenci jak i wykładowcy przyzwyczaili się do takiej formy komunikacji – mówi dr Beata Gałek, rzecznik prasowy i wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. - W związku z tym, że to jest druga taka sesja to my już się nauczyliśmy, nauczyli się studenci, nauczyli się wykładowcy jakie są tak naprawdę wady i zalety tych narzędzi. Póki co dają one na tyle, na ile jest to możliwe jakiś ogląd i możemy na tej podstawie oceniać czy student przyswoił sobie treści, które chcielibyśmy żeby sobie przyswoił – dodaje.
Egzaminy na wszystkich kierunkach siedleckiej uczelni mają się odbywać online. Studenci i wykładowcy mają do dyspozycji specjalną platformę, dzięki której widzą się nawzajem. Zdalnie nie znaczy łatwiej – przekonują wykładowcy. Do sesji w wirtualnej rzeczywistości też trzeba się przygotować i studenci doskonale to wiedzą.
- Przygotowania trwają cały czas, tak jak to było w trybie stacjonarnym, nic się nie zmieniło, jednak są można powiedzieć trochę bardziej rozłożone w czasie, gdyż mam więcej czasu, żeby na spokojnie do wszystkiego przysiąść w domu, nie muszę dojeżdżać na uczelnię - mówi Sebastian Olszewicz, student bezpieczeństwa narodowego z siedleckiego Uniwersytetu.
Mimo wielu plusów nauki w trybie zdalnym, są też minusy - Te łącza czasem zawodzą, więc trzeba teraz pozbierać notatki, przepisać, porównać no i przygotować się do sesji - dodaje Sylwester Kleszko, student gospodarki przestrzennej.
Więcej o przygotowaniach do egzaminów w materiale dźwiękowym, który poniżej.