– Przez to przedsięwzięcie, jakim są dni otwarte, chcemy pokazać, że uniwersytet jest przyjazny, że jest otwarty dla każdego, i że każdy jest tutaj bardzo mile widziany i zapraszany – mówi Mirosław Minkina, rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
– Wszystkie wydziały przygotowały liczne atrakcje – zajęcia, warsztaty, wykłady, konkursy, żeby pokazać uniwersytet uczniom. Chcemy w ten sposób zachęcić ich do tego, żeby zajrzeli na naszą uczelnię, zgodnie z naszym tegorocznym hasłem dni otwartych „Zajrzyj na UPH” – dodaje Beata Gałek, rzeczniczka prasowa uniwersytetu.
Program wykładów i innych zajęć pokazowych, które odbywają się w tym roku na uczelni w ramach dni otwartych, jest wyjątkowo bogaty i różnorodny tematycznie. Nie zabrakło też tradycyjnych stoisk reklamowo-informacyjnych poszczególnych wydziałów UPH, a także współpracujących z uczelnią szkół językowych czy innych instytucji. Najbardziej innowacyjny pomysł na zainteresowanie młodych ludzi swoimi kierunkami studiów mieli jednak bez wątpienia studenci i pracownicy Wydziału Nauk Społecznych.
– Postanowiliśmy w niekonwencjonalny sposób podejść do organizacji dnia otwartego i zaprosiliśmy maturzystów siedleckich i z okolicznych szkół ponadpodstawowych, proponując im udział w grze terenowej typu podchody, pt. „Ukryte kokosy. Enigma Wydziału Nauk Społecznych”. Studenci naszego wydziału stworzyli w tym celu specjalną aplikację webową, gdzie maturzyści się zarejestrowali i dzięki temu 23 marca mogli wziąć udział w grze. To gra na spostrzegawczość, na pamięć, intelekt i spryt, polegająca na realizowaniu kolejnych zadań w budynku naszego wydziału (…) Nagrodami są kilkusetzłotowe vouchery zakupowe i wejściówki do Parku Trampolin. W czwartek 24 marca zaplanowanych jest kilkanaście różnych warsztatów, organizowanych przez rozmaite instytuty naszego wydziału – mówi Marcin Chrząścik, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych.
Tegoroczne dni otwarte w UPH to pierwsze takie wydarzenie od dwóch lat. Wcześniej, z powodu pandemii, musiały się odbywać wyłącznie online. Jak oceniają uczelnię uczniowie szkół średnich z Siedlec i regionu, możecie usłyszeć w zakończeniu załączonego nad tekstem materiału dźwiękowego (jeżeli się nie wyświetla, należy odświeżyć stronę, a jeśli się nie ładuje – włączyć dźwięk na komputerze).