Starsi siedlczanie podkreślają, że zaostrzenie zasad bezpieczeństwa jest dobrym pomysłem. Ich zdaniem może to zapobiec dalszemu wzrostowi liczby zakażeń. Zdaniem młodych mieszkańców miasta, powracanie do wycofanych niedawno rygorów sanitarnych nie zapobiegnie dalszym zakażeniom, ale może się odbić negatywnie na właścicielach zamykanych obiektów. Inni dodają, że wprowadzanie dalszych obostrzeń nie ma sensu, bo wiele osób po prostu się do nich nie stosuje, np. nie noszą maseczek, choć są one wymagane w przestrzeni publicznej od dawna.
By pomóc mieszkańcom regionu w dopełnieniu tego obowiązku, rząd planuje dostarczyć im w najbliższym czasie do domów zapas bezpłatnych maseczek. Dla mieszkańców całego województwa mazowieckiego przygotowano ponad 21 milionów sztuk tych środków ochrony osobistej.
Inna z wprowadzonych dzisiaj (11 marca) zmian, które zaczną obowiązywać od 15 marca, dotyczy także sposobu odbywania nauki przez najmłodszych uczniów mazowieckich, a zatem także siedleckich, szkół podstawowych. Od poniedziałku, w klasach 1-3 będzie obowiązywać nauczanie hybrydowe. To znaczy, że część uczniów będzie miała lekcje w szkole, a część w domu, przed komputerem.