Pisarz Sławomir Koper odwiedzi Muzeum Regionalne w Siedlcach, by wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego (5 grudnia 1867 r. Zułów). Piłsudski to jedna z najważniejszych postaci w historii kraju i jeden z twórców niepodległej Polski. Wielu osobom jest znany przede wszystkim jako zesłaniec, rewolucjonista, twórca Legionów Polskich, pogromca bolszewików spod Warszawy w 18. najważniejszej bitwie w historii świata. Dał się również poznać jako charyzmatyczny polityk, zwolennik rządów twardej ręki i władzy autorytarnej. Natomiast mało znane jest jego życie prywatne. Spotkanie dostarczy uczestnikom wiedzy, jaką osobą był w życiu codziennym. Dowiemy się o zainteresowaniach marszałka oraz poznamy mało znane fakty z jego życia. Józef Piłsudski do dziś wywołuje duże emocje zarówno u jego zwolenników jak i antagonistów. Świadczy to tylko o tym, jak ważną był postacią w historii Polski.
Sławomir Koper – jest obecnie jednym z najpoczytniejszych polskich pisarzy historycznych. Urodził się 21 listopada 1963 roku w Warszawie. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w pisaniu książek o mało znanych faktach z życia postaci historycznych. Jego początkowa twórczość była poświęcona czasom starożytnej Grecji i Rzymu. Jest autorem m.in. „Tajemnice i sensacje świata antycznego”, „Kobiety świata antycznego”.
Olbrzymią popularność przyniosły mu książki poświęcone historii Polski w okresie dwudziestolecia międzywojennego m.in. „Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej”, „Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej”, „Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej”, „Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej”. Ostatnie jego książki dotyczą czasów PRL m.in. „Politycy PRL prywatnie”, „PRL. Życie towarzyskie elit. Bale, bankiety, prywatki”, „PRL. Na czterech kółkach”.
Sławomir Koper jest również dziennikarzem. Pracował jako publicysta i felietonista w wielu periodykach. Współpracuje też z portalami internetowymi. Na YouToube prowadzi popularny kanał „Historia z Koprem”.
Źródło: inf. pras. Muzeum Regionalne w Siedlcach