„Chcemy żyć” – to projekt, który realizuje Fundacja Prima Security w Węgrowie przy wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. W jego ramach mieszkańcy trzech powiatów – węgrowskiego, siedleckiego i sokołowskiego – mogą bezpłatnie skorzystać z fachowej pomocy psychologa, pedagoga, psychoterapeuty, suicydologia (specjalisty dla osób z myślami samobójczymi) i innych specjalistów. Wsparcie jest przewidziane dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Mieszkańcy powiatu siedleckiego mogą zgłaszać się w sprawie zajęć i konsultacji do Fundacji Rozwoju i Edukacji „Skrzydła”.
– Projekt przewiduje wiele konsultacji i spotkań ze specjalistami. Grupą docelową tego projektu jest młodzież oraz dzieci w kryzysie psychicznym, z depresją, zaburzeniami odżywiania, mające zachowania autoagresywne, a także młodzież w kryzysie. Mamy tu na myśli również młodych ludzi, którzy mają myśli samobójcze albo się samookaleczają. Drugą grupą odbiorców są rodzice tej młodzieży i dzieci, którzy też potrzebują wsparcia i ukierunkowania. W ramach projektu odbędą się również szkolenia dla nauczycieli – mówi Małgorzata Mazurek-Pawlik, prezeska Fundacji „Skrzydła” i asystentka koordynatora projektu „Chcemy żyć”.
Wsparcia mogą też szukać rodzice, mający problemy wychowawcze lub posiadający dzieci z zaburzeniami zachowania, zaburzeniami lękowymi czy poszukujący dla swojego dziecka warsztatów typu TUS, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.
Projekt „Chcemy żyć. Wsparcie dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży” jest finansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego. Więcej informacji na temat planowanych w jego ramach zajęć można znaleźć m.in. na stronach internetowych Fundacji Prima Security oraz Fundacji Rozwoju i Edukacji „Skrzydła”, a także na zamieszczonym poniżej plakacie i w podcaście nad tekstem artykułu. Są tam również informacje o tym, jak można zapisać się na konsultacje i warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona!