Tydzień otwarty dla ofiar przemocy i ich bliskich w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siedlcach

i

Autor: fot. MOPR w Siedlcach, M.P.

Tydzień otwarty dla ofiar przemocy i ich bliskich w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siedlcach

2023-02-20 15:59

W dniach 20-26 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Przy tej okazji urzędnicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach przypominają, że wsparcia można szukać także w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. W tym roku chcą dotrzeć zwłaszcza do osób, które doświadczają przemocy, a także do ich bliskich.

– Ośrodek Interwencji Kryzysowej po raz kolejny włącza się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które doświadczają przemocy domowej. W tym roku w sposób szczególny chcemy poświęcić uwagę osobom towarzyszącym osobom doświadczającym przemocy – ich bliskim, rodzinom, przyjaciołom, którzy wiedzą lub widzą, że dzieje się krzywda, a z jakiegoś powodu boją się okazać wsparcie. Przemoc nie jest sprawą prywatną, więc zachęcamy do tego, by się do nas zgłosić, a my doradzimy i udzielimy niezbędnego wsparcia – informuje Magdalena Ozygała, psycholog Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Pomocy można tam szukać nie tylko w tym tygodniu. Oferuje on stałe wsparcie osobom pokrzywdzonym. Można się tam zgłaszać osobiście w dni robocze w godz. od 8.00 do 16.00, a we wtorki i środy nieco dłużej – od 8.00 do 18.00. Ośrodek funkcjonuje obecnie w nowej siedzibie MOPR-u, na rogu ulic Prusa i Poniatowskiego w Siedlcach (ul. Prusa 16/18). Można też poprosić o pomoc lub poradę mailowo (na adres e-mail: oik@mopr.siedlce.pl) lub telefonicznie (na nr tel.: 25 794 30 10 lub tel. alarmowy: 605 031 412). Więcej informacji można znaleźć na facebookowym fanpage’u Ośrodka.

– W naszych mediach społecznościowych będziemy publikować po kilka zdań z inspirujących historii takich osób, które doświadczały krzywdzenia, ale przy wsparciu najbliższych i instytucji wyszły z tego trudnego czasu. Obecnie dzielą się tym, co było dla nich łatwe, co trudne, co było pomocne, a co powodowało, że zamykały się w sobie. Zapraszamy więc serdecznie do śledzenia naszych mediów społecznościowych – dodaje Magdalena Ozygała.

Warto dodać, że stałe wsparcie osobom pokrzywdzonym oferuje także Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem Caritas w Siedlcach oraz jego lokalne punkty w Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Mińsku Mazowieckim, Garwolinie i Łukowie.

Sonda
Korzystasz obecnie z pomocy psychologa lub psychoterapeuty?