Animaloterapia w praktyce, czyli II Piknik studentów Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach UPH

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Fotorelacja z imprezy

Animaloterapia w praktyce, czyli II Piknik Naukowy Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach UPH [FOTO, AUDIO]

2023-05-22 10:47

Z okazji Światowego Dnia Praw Zwierząt oraz obchodów Święta Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, w niedzielę 21 maja studenci Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach zaprosili mieszkańców na rodzinny piknik naukowy z animaloterapią. Były tam kury, konie, alpaki i inne zwierzęta, a przede wszystkim dużo atrakcji dla czworonożnych pupili siedlczan… i ich właścicieli. Zobaczcie nasze zdjęcia z wydarzenia!

POSŁUCHAJ krótkiej relacji z II Pikniku Naukowego Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach UPH:

Zorganizowany z okazji Światowego Dnia Praw Zwierząt oraz obchodów Święta Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach II Piknik Naukowy Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach UPH umożliwił mieszkańcom miasta i regionu bliższe poznanie świata fauny i flory. W niedzielę, 21 maja, siedlczanie mogli spotkać się ze zwierzakami domowymi i gospodarskimi, poznać tajniki animaloterapii, a także uprawy i nawożenia roślin.

– Zorganizowaliśmy konkursy na najbardziej urokliwego i najbardziej utalentowanego pupila. W międzyczasie uczestnicy korzystają np. ze ścieżki sensorycznej, na której mogą sprawdzić siebie i swojego psa, tzn. zobaczyć jakie mają wyczucie równowagi oraz sensorykę. Mamy także stację animacyjną dla dzieci, w której rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod opieką studentów, a w tym czasie obejrzeć inne stoiska. Prezentujemy również pierwszą pomoc dla psów – studentka weterynarii udziela krótkiego kursu. Dodatkowo można u nas zobaczyć różne zwierzęta – m.in. cielaka, alpaki, kury i konie. Dużo się dzieje, jest dużo atrakcji i wszyscy są zadowoleni! – powiedziała nam w trakcie wydarzenia Barbara Rytel, studentka I roku zoopsychologii z animaloterapią w UPH.

Uczestnicy imprezy mieli też możliwość skorzystania z toru do dogtrekkingu lub z przejażdżki kucykiem, a także zobaczenia i dotknięcia ptaka drapieżnego – myszołowca towarzyskiego. Mogli także skosztować wyrobów regionalnych takich jak sery, wędliny, miody czy soki. Dla fanów ogrodnictwa nie zabrakło stoiska, przy którym studenci rolnictwa i ich wykładowcy udzielali porad, dotyczących profilowania gleb i uprawy roślin. Można tam było np. skonsultować się w sprawie stosowania odpowiednich nawozów lub bezpłatnie zbadać próbkę PH gleby.

Sonda
Lubisz zwierzęta?