Alina Brochocka, dyrektor „Kolejówki” podkreśla, że podpisanie dokumentu jest znaczącym wydarzeniem, które zagwarantuje szkole i uczącej się w niej młodzieży nowe perspektywy.
– Podpisanie deklaracji (…) jest dla nas wydarzeniem bardzo prestiżowym. Daje to możliwość nam, jako placówce oświatowej, i naszym uczniom, brania udziału w ogólnopolskich konferencjach, zjazdach, forum dotyczącym zachowania bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, w różnych konkursach zorganizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego. No i oczywiście sam kontakt uczniów, przyszłych pracowników kolei, z UTK – a jest to najwyższy urząd, który sprawuje kontrolę nad całym transportem kolejowym w Polsce – to jest też nominacja do stawania w wyższych rzędach pracowników kolei.
Do tej pory uczniowie szkoły mieli już umożliwiony kontakt ze spółkami kolejowymi, które niejednokrotnie są jednocześnie ich pracodawcami. Teraz będą mieć łączność także z nadzorującą spółki instytucją.
– Dla szkoły podpisanie deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym jest ważne z tego powodu, że uczniowie nasi i sama placówka będzie brała czynny udział w podnoszeniu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – dodaje Alina Brochocka.
Istnieje także szansa, że uczniowie kończący „Kolejówkę” znajdą zatrudnienie w Urzędzie Transportu Kolejowego. Po maturach i egzaminach zawodowych absolwenci szkoły będą mogli wziąć udział w zorganizowanej przez UTK wideokonferencji, podczas której zostaną im przedstawione oferty pracy. Więcej o podpisanym przez szkołę dokumencie usłyszycie w zamieszczonym poniżej materiale dźwiękowym.