– W naszych planach na nadchodzące 10 lat zakładamy zwiększenie obszaru działania uczelni. Już w zeszłym roku uruchomiliśmy filię w Otwocku. Chcemy też, poza działalnością ponadregionalną, zwiększyć umiędzynarodowienie w uczelni, jeszcze mocniej współpracować z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także zwiększyć efektywność podejmowanych przez nas działań. Na kolejne dziesięciolecie zostały określone kierunki rozwoju uczelni w naszej nowej strategii. Zakłada ona doskonalenie oferty dydaktycznej, kadry dydaktycznej i administracyjnej oraz zbudowanie uczącej się organizacji – mówi rektor Barbara Piechowicz.
Rozwijana będzie także baza dydaktyczna uczelni, przede wszystkim ma zostać wykończone i oddane do użytku kolejne Centrum Symulacji Medycznych, które umożliwi studentom realizację praktycznej nauki zawodu nawet w przypadku, gdyby sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła im praktyki w szpitalach.

i
– W nowym roku chcemy dokończyć realizację Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych dla położnych. Warto podkreślić, że uczelnia posiada już Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla pielęgniarek, a w tym roku chcemy też polepszyć bazę dydaktyczną dla położnych. W dobie pandemii to centrum odegrało ogromną rolę. Wtedy bowiem, gdy podmioty lecznicze zamykały się z uwagi na ogniska pandemii, to kształcenie praktyczne studentów bez centrum symulacji byłoby właściwie niemożliwe. W oparciu o bazę centrum, możliwa była realizacja programu studiów. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, bowiem w innej sytuacji byłoby to bardzo, bardzo trudne – dodaje rektor.
W nowym roku uczelnia chce także zrealizować pięć projektów, na łączną kwotę ponad 11 mln zł. W większości są one współfinansowane ze środków europejskich, a jeden – w całości jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczelnia zmienia także swój system informatyczny. Nauka jest na razie realizowana w sposób stacjonarny, z wyjątkiem wykładów powyżej 50 osób, które są prowadzone zdalnie. Władze Collegium Mazovia są jednak przygotowane na to, by w razie potrzeby przejść w całości na nauczanie online.