Z miasta

Podczas robót budowlanych na ulicy Cmentarnej w Siedlcach wykopano kości ludzkie. Sprawę badają policja i prokuratura

2024-05-21 10:28

W trakcie prac remontowo-budowlanych, które są prowadzone w rejonie ulicy Cmentarnej w Siedlcach, wykopano ludzkie szczątki – kości. Warto dodać, że w tym rejonie miasta znajdował się niegdyś cmentarz. Na miejscu przez wiele godzin pracowały wczoraj (20 maja) służby – straż pożarna i policja. Obecnie sprawą zajmuje się Komenda Miejska Policji w Siedlcach.

– W dniu wczorajszym (w poniedziałek, 20 maja) w Siedlcach przy skrzyżowaniu ulicy Cmentarnej z ul. ks. Jana Niedziałka w miejscu prac remontowo-budowlanych zostały ujawnione szczątki ludzkie nieznanego pochodzenia, które zostały zabezpieczone. Wykonywanie prac nie zostało wstrzymane – informuje kom. Ewelina Radomyska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Po odkryciu kości, do Siedlec dotarła ulewa, a woda zalała teren budowy. Na miejsce przyjechała straż pożarna, która odpompowała wodę, by prace związane z wydobyciem szczątków, mogły być kontynuowane.

Roboty wykopaliskowe w rejonie dokonanego znaleziska trwały przez wiele godzin. Na miejsce wezwano także archeologa. Obecnie sprawę bada policja i prokuratura.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego