„Chłopaki nie płaczą”, „Dziewczynki się nie złoszczą”, „Dzieci i ryby głosu nie mają”, „Nie bądź jak ojciec” – o tych i podobnych hasłach, a także o tym, jak ich powtarzanie dzieciom wpływa na ich wychowanie i zachowanie w dorosłym życiu, podczas II Miejskiej Wywiadówki w Siedlcach opowie prelegentka Aleksandra Piotrowska, psycholożka i psychoterapeutka. O największych problemach siedleckiej młodzieży powie zgromadzonym rodzicom także Katarzyna Dobijańska, pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwiązywania problemów uzależnień.
– Celem tej wywiadówki jest przekazanie rodzicom treści, z którymi wyszła do nas młodzież. W ramach kampanii „Widzę-Rozmawiam-Reaguję” zawsze wiosną odbywają się debaty z młodzieżą. Tak samo było w tym roku, młodzi ludzie debatowali o tym, jak oni siebie widzą, jak oceniają swoją wartość, gdzie się odzwierciedlają i szukają odbicia. I kolejny raz bardzo głośno wybrzmiało tam to, że warto o tym mówić rodzicom. Bo czasami łatwiej jest młodzieży powiedzieć coś chórem niż bezpośrednio powiedzieć to swojemu rodzicowi. W związku z tym to wydarzenie jest kierowane właśnie dla rodziców, by mogli porozmawiać o tym ze specjalistami. Będzie też możliwość zadawania pytań – mówi Katarzyna Dobijańska.
Miejska Wywiadówka to jeden z wielu elementów kampanii profilaktycznej „Widzę-Rozmawiam-Reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież”, która od 10 lat jest realizowana w Siedlcach. Honorowy patronat nad kampanią sprawuje Prezydent Miasta Siedlce Tomasz Hapunowicz. Patronatem medialnym objęło ją Radio ESKA Siedlce. Jej organizatorami są: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach, Policja Siedlce oraz IPA Siedlce.
Zgłaszać swój udział w Miejskiej Wywiadówce można w szkole podstawowej lub średniej, do której uczęszcza dziecko, lub bezpośrednio na adres mailowy CKU: [email protected]. Można też po prostu przyjść na wywiadówkę w dniu wydarzenia. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.