Rekordowa liczba projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Najwięcej z subregionu siedleckiego!

i

Autor: fot. UMWM

Rekordowa liczba projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza! Najwięcej z subregionu siedleckiego

2023-01-25 11:35

Jak informuje urząd marszałkowski, do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wpłynęło aż 475 projektów, z czego 113 w puli ogólnowojewódzkiej. To jak dotychczas, rekordowa liczba. Najwięcej, bo aż 67 pomysłów, zostało zgłoszonych z subregionu siedleckiego! Teraz czas na ocenę projektów. Następnie to właśnie mieszkańcy regionu zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane.

– Wiemy już, że udało nam się pobić w tym roku rekord, a tak naprawdę nie nam, tylko mieszkańcom Mazowsza. To pokazuje, że coraz lepiej rozumiemy, czym jest Budżet Obywatelski Mazowsza, coraz łatwiej przychodzi nam tworzenie projektów, a co najważniejsze mamy coraz więcej pomysłów. Dziękujemy za wszystkie zgłoszone projekty! – mówi Marta Milewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego.

Łącznie wpłynęło aż 475 projektów z terenu całego Mazowsza, a w tym aż 113 z puli ogólnowojewódzkiej. Najwięcej pomysłów mieli mieszkańcy subregionu siedleckiego! Z każdego podregionu wpłynęła następująca liczba projektów:

  • 67 projektów z podregionu siedleckiego;
  • 57 projektów z podregionu warszawskiego wschodniego;
  • 49 projektów z podregionu radomskiego;
  • 41 projektów z podregionu warszawskiego zachodniego;
  • 31 projektów z podregionu ciechanowskiego;
  • 31 projekty z podregionu ostrołęckiego;
  • 29 projektów z podregionu płockiego;
  • 29 projektów z podregionu żyrardowskiego;
  • 28 projektów z Warszawy. 

Spośród wszystkich projektów zgłoszonych do BOM-u najwięcej, bo aż 128 dotyczyło kultury, ochrony zabytków oraz opieki nad nimi. Drugimi najczęściej zgłaszanymi przedsięwzięciami były te związane z edukacją publiczną (81 projektów), a także z promocją i ochroną zdrowia (79 projektów). Nieco mniej, bo 68 pomysłów, wpłynęło w kategorii kultura fizyczna i turystyka, a 43 dotyczyły transportu zbiorowego i dróg publicznych. W kategoriach ochrona środowiska i bezpieczeństwo publiczne wpłynęło po 17 projektów. 14 przedsięwzięć dotyczy pomocy społecznej i 11 – zagospodarowania przestrzennego. Najmniej projektów wpłynęło w kategoriach wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej (10 projektów), modernizacji terenów wiejskich (4 projekty) oraz polityki prorodzinnej (3 projekty).

Teraz projekty muszą przejść ocenę merytoryczną. Informacje o jej wynikach zostaną podane do 5 kwietnia. Głosowanie ruszy w maju. Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim Mazowsza można znaleźć na stronie: https://bom.mazovia.pl/.

Źródło: inf. pras. UMWM

Sonda
Czy głosujesz na projekty w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza?