ZDJĘCIA!

Tegoroczny Jarmark Tradycji Wielkanocnych w Siedlcach już za nami. Zobacz zdjęcia!

2024-03-29 0:14

W piątek i sobotę, 15 i 16 marca 2024 roku, na terenie kawiarni toMy, którą prowadzą niepełnosprawni podopieczni Fundacji Leny Grochowskiej, odbył się Jarmark Tradycji Wielkanocnych. Jak co roku – atrakcji nie brakowało. Dzieci mogły brać udział w różnorodnych warsztatach rękodzieła, a sprzedawcy oferowali wyroby „handmade” i produkty regionalne. Nie zabrakło także rozmaitych występów na otwartej scenie kawiarni toMy.

Podczas Jarmarku Tradycji Wielkanocnych w 2024 roku wystawcy prezentowali na swoich stoiskach produkty regionalne takie jak miody, sery, słodycze itp., a także ręcznie wykonane ozdoby świąteczne i stroiki. Warsztat Rękodzieła Artystycznego toMy, działający z inicjatywy Fundacji Leny Grochowskiej oraz zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami, zaprezentował na stoisku swoje wyroby ceramiczne, ręcznie wykonane kartki świąteczne oraz najnowsze produkty prosto z pracowni krawieckiej.

W pierwszym dniu trwania imprezy na scenie kulturalnej Kawiarni toMy odbył się Festiwal Piosenki Wiosennej dla dzieci i młodzieży z siedleckich szkół, przedszkoli oraz szkół z oddziałami integracyjnymi. Nie zabrakło także tradycyjnych pokazów muzycznych na otwartej scenie, podczas których wystąpiły m.in. chóry z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Sobotni dzień umiliły występy grajków ludowych, m.in. Mieczysława Borkowskiego zwanego Jankiem Muzykantem z Podlasia. Uczestniczące w jarmarku dzieci, mogły wziąć udział w rozmaitych zajęciach. Podczas warsztatów artystycznych miały możliwość wykonania własnoręcznie pisanek wielkanocnych, kartek świątecznych oraz serwet ozdobnych. Program animacji i iluzji dla najmłodszych przygotował zaś Magik ReSorek.

Organizatorami Jarmarku Tradycji Wielkanocnych były: Fundacja Leny Grochowskiej, Arche S.A. i Stowarzyszenie Wspólnota Arche.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego