Zajęcia już po raz 8. zorganizował Piotr Kania, zastępca ordynatora oddziału urologii i onkologii urologicznej szpitala wojewódzkiego. - Jest to taka platforma wymiany doświadczeń, nauki, szkolenia w zaawansowanych technikach laparoskopowych, które stosujmy u pacjentów z chorobami onkologicznymi, urologicznymi i w operatywie rekonstrukcyjnej urologii - tłumaczy doktor Kania.
Specjaliści chcą, by operacji laparoskopowych z wykorzystaniem technologii 3D było jak najwięcej. To przede wszystkim wiele korzyści dla pacjentów. - Laparoskopia daje mniejsze dolegliwości, mniejszy ból pooperacjny, szybszą rekonwalescencję i powrót do pełnego zdrowia, więc mamy nadzieję, że dzieląc się tą wiedzą z kolegami z całej Polski możemy przyczynić się do rozwoju laparoskopii trójwymiarowej i generalnie technik małoinwazyjnych w urologii - dodaje specjalista.
Zabiegi z wykorzystaniem technologii trójwymiarowej wykonywane są w Siedlcach od paru lat. Specjaliści operują tu także przy pomocy nowoczesnych robotów. Swoim doświadczeniem i wiedzą chętnie dzielą się innymi.