– Miło mi jest poinformować, że powolutku wracają warsztaty z pozytywnej dyscypliny, realizowane przez Stowarzyszenie tutajteraz. Pani Agnieszka Janiszewska, dzielnie przestrzegając wszystkich obostrzeń, przestrzegając zasad higieny i środków ochrony indywidualnej, z powrotem stara się organizować, żeby te zajęcia mogły być realizowane. Również drugie warsztaty dla rodziców, realizowane przez Stowarzyszenie Szansa, które będą się odbywały na jesieni, czyli od września, będą ruszały. Niebawem pojawi się ogłoszenie na stronie Urzędu Miasta z informacją, że jest możliwość zapisania się na takie warsztaty – mówi Katarzyna Marciniak-Paprocka, pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwiązywania problemów uzależnień. Więcej informacji o tym, w czym mogą pomóc rodzicom tego rodzaju zajęcia – w materiale dźwiękowym.
Choć rok szkolny powoli się kończy i uczniowie wkrótce odpoczną od nauki, nie przestają się uczyć... siedleccy nauczyciele i pedagodzy. W czerwcu rozpoczęli drugi w tym roku cykl szkoleń, który realizuje wspomniane wcześniej Stowarzyszenie Szansa. Osoby pracujące z uczniami, mogą w ten sposób zdobyć wiedzę o tym, jak walczyć z problemem uzależnień wśród dzieci i młodzieży i jak rozmawiać o na ten temat z rodzicami.
– Szkolimy osoby, które będą później mogły przekazać taką wiedzę w swoim środowisku pracy (...) Chodzi nam o to, żeby tych nauczycieli i wychowawców nauczyć, jak poprowadzić takie warsztaty. Żeby oni później mogli w swoich miejscach pracy, obojętnie czy będzie to szkoła, czy ośrodek wychowawczy, czy jakaś inna placówka, mogli poprowadzić już sami takie zajęcia dla rodziców – wyjaśnia Mirosława Paczóska, prezes Stowarzyszenia Szansa.
Przez najbliższe tygodnie siedleccy pedagodzy i wychowawcy będą uczestniczyć w dość intensywnym kursie. Potrwa on do końca czerwca.