– Wystawa to podsumowanie obchodów 55-lecia siedleckiego uniwersytetu, który przez lata ewoluował w swojej nazwie, a także jeśli chodzi o kompetencje i zakres działania. Może to truizm, ale tak jest, że przyszłość nie może istnieć bez przeszłości, bo przeszłość wpływa na przyszłość, jest inspiracją, wskazuje nam rozwój. Myślę że poprzez tę wystawę i refleksję nad przeszłością, będziemy bardziej twórczo patrzeć w przyszłość i na perspektywy rozwojowe naszego uniwersytetu – powiedział podczas wernisażu ekspozycji „Alma Mater Nostra” prof. Mirosław Minkina, rektor Uniwersytetu w Siedlcach.
W organizację wystawy zaangażowało się wiele osób, które długo pracowały nad zgromadzeniem eksponatów i ich odpowiednią prezentacją. Celem stworzenia ekspozycji było opowiedzenie o siedleckiej uczelni, jej charakterze, historii oraz pracownikach poprzez prezentację pamiątek, dokumentów i zdjęć z Archiwum UwS oraz jednostek uniwersyteckich. Organizatorów obowiązywała jedna zasada: budowa treści wystawy w oparciu o dostarczone materiały, które są świadectwem historii poszczególnych jednostek, a tym samym historii Uniwersytetu w Siedlcach.
Ekspozycja jest prezentowana na dwóch poziomach Biblioteki Głownej UwS:
- parter – zarys historii Uniwersytetu w Siedlcach, począwszy od 1969 roku,
- I piętro – miejsce sztuki w procesie edukacyjnym Uczelni.
Organizatorzy: Archiwum Uniwersytetu w Siedlcach, Biblioteka Główna UwS, Pracownia Sztuki UwS. Oprawa graficzna: Maciej Tołwiński.
Wystawę będzie można oglądać co najmniej do końca 2024 roku. Wstęp wolny.
Polecany artykuł: