Fotorelacja

Za nami 10. Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka nad siedleckim zalewem. Zobacz zdjęcia!

2024-06-03 14:39

W niedzielę, 2 czerwca, młodzież i dzieci z Siedlec i okolic wzięły udział w rodzinnym pikniku, zorganizowanym przez lokalne koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Uczestnicy świętowali Dzień Dziecka, biorąc udział w zawodach wędkarskich. Mimo deszczowej pogody, w zawodach spławikowych nad siedleckim zalewem rywalizowało w tym roku ponad 100 uczestników. Zobaczcie nasze zdjęcia z imprezy!

POSŁUCHAJ relacji z podsumowania wyników zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka w Siedlcach w 2024 roku:

Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka odbył się w Siedlcach już po raz dziesiąty, więc wydarzenie obchodziło w tym roku swój jubileusz. Po upalnym tygodniu niedziela 2 czerwca przywitała uczestników zawodów wędkarskich niespodziewanym deszczem. Mimo to, chętnych do udziału w turnieju nie brakowało. Ponad setka dzieci wraz z rodzinami rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych, od 0 do 14 lat. Niezależnie od uzyskanych wyników, nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy.

– Każdy otrzymuje drobny upominek i trochę słodkości, a oprócz tego nagradzamy po pięcioro najlepszych zawodników w każdej grupie wiekowej. Najlepszy zawodnik złowił dzisiaj prawie 4 kg ryb, dokładnie 3980 gramów. Największą rybą, która została dzisiaj złowiona, był dwukilogramowy karp, złowiony przez tego samego uczestnika zawodów – powiedział nam Bartosz Mikulski, prezes Koła PZW nr 48 „Refleks” w Siedlcach.

Laureatami pierwszego miejsca w każdej z grup wiekowych zostali:

  • W grupie „Maluchów” – od 0 do 6 lat – Paweł Boruc.
  • W grupie „Dzieci” – od 7 do 10 lat – Filip Miler.
  • W grupie „Młodzicy” – od 11 do 14 lat – Kacper Piekart, który otrzymał też dwa dodatkowe puchary w innych kategoriach – za złowienie największej ryby oraz za najlepsze wyniki osiągnięte w całym turnieju.

– Nagrodę dostałem chyba trzeci rok z rzędu. Jestem bardzo szczęśliwy, karp pomógł mi wygrać i złapałem też trochę leszczy. Wędkuję, odkąd miałem trzy lata. Jest to frajda i fajne hobby – powiedział nam Kacper Piekart.

– Kacper wraca ze szkoły, wsiada na rower, jedzie do Skórca i łowi w stawie. Cały czas interesuje go wędkarstwo. Na szczęście to jest dobre, bo odciąga go od komputera, a dzięki temu ma też sporo ruchu. Jestem więc bardzo zadowolona, że polubił ten sport – podkreśla Anna Piekart, mama Kacpra.

Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie zorganizowali wędkarze z lokalnych kół Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Siedleckiego: Koło PZW nr 1 „Miasto” Siedlce, Koło PZW nr 4 „Mostostal” Siedlce, Koło PZW nr 33 „Szczupak” Siedlce, Koło PZW nr 34 „Eko” Siedlce i Koło PZW nr 48 „Refleks” Siedlce.

Znani ludzie urodzeni w Siedlcach. Sprawdź co o nich wiesz - rozwiąż QUIZ!

Pytanie 1 z 10
Artur Boruc to piłkarz urodzony w Siedlcach. W którym klubie grał w przeszłości bramkarz?
Artur Boruc