Fotorelacja z imprezy

Za nami 15. Zlot Pojazdów Zabytkowych „Mrowisko” i 12. Międzynarodowy Rajd Oldtimerów w Siedlcach

2024-06-24 18:04

W niedzielę 23 czerwca w Siedlcach odbyła się jubileuszowa 15. Edycja „Mrowiska”, czyli zlotu zabytkowych aut. Fani motoryzacji z Siedlec i regionu mieli co podziwiać. Na terenach zielonych po dawnym amfiteatrze swoje pojazdy zaprezentowali właściciele oldtimerów i youngtimerów, w tym samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów. Już po raz 12. odbył się także Międzynarodowy Rajd Oldtimerów.

Nowością tegorocznego zlotu był podział wystawy starych pojazdów na strefę oldtimerów i youngtimerów. Miało to przyciągnąć nowych uczestników i wzbogacić wystawę o pojazdy, które trudno już spotkać na ulicach, ale które formalnie nie kwalifikują się jako zabytkowe. W czasie zlotu można było zobaczyć m.in. klasyki PRL-u, jak również auta amerykańskie i zachodnioeuropejskie.

Oprócz Zlotu Pojazdów Zabytkowych „Mrowisko”, nie zabrakło także tradycyjnego rajdu starych aut po mieście i regionie. Jego uczestnicy pojechali do Zbuczyna, a potem wrócili do Siedlec.

Jakie auta można było podziwiać w tym roku na terenach zielonych przy ulicy Wiszniewskiego w Siedlcach, możecie zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego