Przed nami III Festiwal „W Zamkowej Kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich” w Liwie

i

Autor: fot. Piotr Domański fot. Piotr Domański

Zapowiedź imprezy

Przed nami III Festiwal „W Zamkowej Kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich” w Liwie

2024-06-24 11:58

Zamek w Liwie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z kuchnią litewską, włoską i polską! Już w niedzielę 30 czerwca od godziny 11:00 do 18.00 będzie można brać udział III Festiwalu „W Zamkowej Kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich”. W programie m.in.: kiermasz produktów regionalnych, degustacje, pokazy i warsztaty, litewska muzyka na żywo, włoskie tańce dworskie, spotkania kulinarne, tradycyjne rękodzieło oraz Bitwa Regionów – ogólnopolskie kulinarne zmagania KGW.

POSŁUCHAJ więcej o Festiwalu "W Zamkowej Kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich". Mówi Eliza Czapska, dyrektor Muzeum-Zbrojowni na Zamku w Liwie:

III Festiwal „W Zamkowej Kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich” w Liwie to wydarzenie, w którym władzę na zamku przejmie kuchnia historyczna i tradycyjna, a samo podzamcze stanie się miejscem wielkiej uczty i kulinarnych inspiracji.

Przed nami III Festiwal „W Zamkowej Kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich” w Liwie

i

Autor: fot. Organizatorzy

Tegoroczną edycją polsko-litewsko-włoską chcemy przybliżyć Państwu smaki i tradycje tych krajów. Bodźcem do takiego nietuzinkowego połączenia była postać Bony Sforzy, która swoją osobą połączyła – jako włoska księżniczka, królowa Polski i matka Zygmunta Augusta, króla Rzeczpospolitej Obojga Narodów – te trzy kraje. Na podzamcze przyjadą producenci, kucharze, znawcy kuchni i jej miłośnicy – nasz festiwal to okazja nie tylko do posmakowania produktów, ale także do spotkania i rozmowy na temat kulinariów, smaków i aromatów – informuje Eliza Czapska, dyrektor Muzeum-Zbrojowni na Zamku w Liwie. Jak dodaje, z Festiwalem połączone będzie drugie wydarzenie: – Odbędzie się także Bitwa Regionów – kulinarne zmagania Kół Gospodyń Wiejskich, które wystawią osiemnaście stanowisk z kuchnią regionalną pogranicza Mazowsza i Podlasia. Wyłonione zostanie zwycięskie Koło, które zmagać się będzie z innymi regionalnymi zwycięzcami na polu ogólnokrajowym. Kuratorem oraz prowadzącym wydarzenie jest Łukasz Modelski. Zapraszamy!

W programie Festiwalu „W Zamkowej Kuchni”:

  • Kiermasz produktów regionalnych,
  • Degustacje, pokazy i warsztaty,
  • Historyczna kuchnia litewska, włoska i polska,
  • Litewska muzyka na żywo,
  • Włoskie tańce dworskie,
  • Spotkania kulinarne,
  • Tradycyjne rękodzieło,
  • DODATKOWO: Bitwa Regionów – ogólnopolskie kulinarne zmagania Kół Gospodyń Wiejskich.

Festiwal już w niedzielę, 30 czerwca, w godz. od 11:00 do 18:00 na Zamku w Liwie. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Ambasady Litwy w Polsce i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Sponsorzy:

  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
  • PKO Bank Polski.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego