mamuty

i

Autor: Monika Półbratek Na wystawie "Duże ssaki epoki lodowcowej" można zobaczyć np. kości mamutów wydobyte na terenie Mazowsza

Będą nowe eksponaty. Muzeum Regionalne w Siedlcach rozwinie dział archeologii [AUDIO]

2021-09-03 9:27

Stała wystawa archeologiczna, którą można oglądać w siedleckim Muzeum Regionalnym, wygląda tak samo od wielu lat. Żeby mogła zaoferować turystom coś nowego, ma zostać w przyszłości rozszerzona i zmodernizowana. Aby już teraz zainteresować zwiedzających tą dziedziną wiedzy, do 24 października w siedzibie muzeum można oglądać czasową ekspozycję paleontologiczną pt. „Duże ssaki epoki lodowcowej”.

Zamierzamy naszą stałą wystawę archeologiczną zmienić na bardziej nowoczesną. Chcemy zmienić eksponaty, które są. Mamy też nadzieję pozyskać nowe do naszych zbiorów i pokazać, że nasze tereny tutaj również są bogate w te znaleziska archeologiczne – informuje Agnieszka Hyckowska, adiunkt w Muzeum Regionalnym w Siedlcach i komisarz nowej wystawy czasowej.

ZOBACZ FILM: "Motocykle i Siedlce" - pierwsza wystawa motoryzacyjna w mieście

Także na najnowszej ekspozycji czasowej można obejrzeć m.in. takie kości ogromnych pradawnych stworzeń, które zostały wydobyte właśnie na Mazowszu, w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Siedlec, np. nad Wisłą. Wystawa została też przygotowana w taki sposób, by mogła trafić do odbiorcy w różnym wieku. Interesuje więc zarówno dorosłych turystów, jak i małe dzieci.

Na pewno warto przyjść, wygospodarować trochę czasu, żeby poznać zarówno czasy, w których żyły te niezwykłe zwierzęta, jak i warunki w jakich żyły, czy też co jadły i dlaczego wyginęły... Takie różne ciekawostki, z którymi na co dzień nie mamy gdzie się spotkać. A tutaj poznamy wiele interesujących faktów, dotyczących życia tych stworzeń przed tysiącami lat. A także tajniki dotyczące tego, jak długo trwa nasza Ziemia. Serdecznie zapraszam! – dodaje Agnieszka Hyckowska.

wystawa

i

Autor: Monika Półbratek
POSŁUCHAJ więcej o wystawie "Duże ssaki epoki lodowcowej" w Muzeum Regionalnym w Siedlcach:

Ekspozycja będzie czynna do 24 października 2021 roku, ale jej twórcy zapowiadają, że już teraz planują kolejne wystawy czasowe z zakresu paleontologii lub archeologii. Więcej o tej trwającej, usłyszycie w załączonym poniżej materiale dźwiękowym (jeżeli się nie ładuje, należy odświeżyć stronę).

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste