Hobby

Czy można połączyć służbę w Policji z pasją? I to jak!

2024-04-16 18:03

Aspirant Grzegorz Kozłowski – policjant siedleckiej komendy z 16 letnim stażem służby i wielkim zamiłowaniem do zwierząt. Jest przewodnikiem psa służbowego, a prywatnie pasjonatem gołębi pocztowych. Wyhodował gołębicę, która dzięki swoim osiągnięciom, w tym roku w Holandii zdobyła olimpijskie złoto w kategorii Sport C.

Asp. Grzegorz Kozłowski od początku swojej służby, pracuje w pionie prewencji. Od dziecka towarzyszą mu gołębie, najpierw ozdobne, które hodowali jego przodkowie, a następnie pocztowe, których hodowlę sam rozpoczął jak pierwszy w okolicy. Policjant jest absolwentem Akademii Podlaskiej (obecnie Uniwersytet w Siedlcach), gdzie ukończył historię, jednak nigdy nie pracował w zawodzie, ponieważ zawsze ciągnęło go do zwierząt. 6 lat temu ukończył technikum weterynaryjne i połączył pasję z pracą zostając w 2019 roku przewodnikiem psa służbowego. Grzegorz i owczarek belgijski – Nawoja, stanowią niesamowicie zgrany duet. Zdobyta wiedza i doświadczenie policjanta przy opiece nad zwierzętami bardzo pomaga mu w pracy z psem służbowym. Dzięki wiedzy jaką posiada, doskonale rozpoznaje potrzeby swojego policyjnego partnera i sam troszczy się o jego zdrowie. Nawoja mieszka razem z policjantem w jego domu. Mają stały kontakt, dzięki któremu jest między nimi zbudowana więź, która przekłada się na efekty pracy w Policji. Nawoja ma na swoim koncie m.in. takie osiągnięcia jak kilkukrotne odnalezienie osób zaginionych, doprowadzenie do sprawców przestępstw oraz odnalezienie skradzionych rzeczy. W 2023 roku wspólnie z Grzegorzem zajęli II miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji.

W Policji znajdziesz szeroki katalog specjalizacji więc jeśli czujesz chęć niesienia pomocy innym oraz służby na rzecz społeczeństwa - jesteś idealnym kandydatem, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. „Rozwijaj pasje, potem to one będą rozwijać Ciebie”.

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziesz tutaj http://bip.mazowiecka.policja.gov.pl/KWR/sluzba-w-policji/2666,DOBOR-KANDYDATOW-DO-SLUZBY-W-POLICJI-OGLOSZENIA-KWP-ZS-W-RADOMIU.html

Masz pytania? Odwiedź Komendę Miejską Policji w Siedlcach lub skontaktuj się z Zespołem Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu 47 707 27 22.

KMP Siedlce

Znani ludzie urodzeni w Siedlcach. Sprawdź co o nich wiesz - rozwiąż QUIZ!

Pytanie 1 z 10
Artur Boruc to piłkarz urodzony w Siedlcach. W którym klubie grał w przeszłości bramkarz?
Artur Boruc