Sejny. 15-latek za kierownicą citroena. Zabrał rodzicom kluczyki

i

Autor: KPP Sejny Sejny. 15-latek za kierownicą citroena. Zabrał rodzicom kluczyki

Kryminalne

Dwóch nastolatków zatrzymało pijanego kierowcę

2024-04-15 17:19

Pijany kierowca został ujęty dzięki zgłoszeniu, które policjanci z Siedlec otrzymali od nastolatków. Młodzi mężczyźni nie wahali się i zatrzymali podejrzanie poruszające się auto. Okazało się, że kierowca miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Dwóch nastolatków wykazało się bardzo dużą rozwagą. Wyjeżdżając z parkingu zauważyli przed sobą renaulta, którego kierowca dziwnie się zachowywał. Najpierw zatrzymał się na pasie ruchu wyznaczonym do wyjazdu z parkingu, następnie nie reagował na znak mignięcia światłami pokazujący, że blokuje wyjazd, dopiero na sygnał klaksonu „renówka” ruszyła. Dalej jechała „wężykiem”, co wzbudziło w nastolatkach podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

- Młodzi mężczyźni ruszyli więc za pojazdem i zadzwonili na numer alarmowy. Po kilku minutach, gdy tylko nadarzyła się okazja, wyprzedzili samochód i go zatrzymali. Podeszli do drzwi kierowcy i powiedzieli mu, że ma otwarty wlew do paliwa. Gdy ten wysiadł z samochodu, jeden z nastolatków szybko wyjął kluczyki ze stacyjki. Od razu zauważyli, że kierowca jest pijany. Wyczuli od niego zapach alkoholu. Mężczyzna miał bełkotliwą mowę i chwiejny chód. Nastolatkowie poczekali na przyjazd patrolu -  mówi kom. Ewelina Radomyska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Jak się okazało kierowca miała 2,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

Sprawdź jak dobrze znasz Siedlce! Spróbuj przyporządkować obiekty do ich lokalizacji. To tylko 10 pytań!

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Obraz El Greco "Ekstaza św. Franciszka"