Kraksa w omnium

i

Autor: PAP / EPA / CHRISTOPHER JUE Kraksa w omnium

Daria Pikulik - WYPADEK z udziałem polskiej kolarki. Kraksa wyglądała groźnie! [WIDEO]

2021-08-08 10:16

Daria Pikulik była ostatnią Polką startującą na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Niestety nasze pożegnanie z Olimpiadą przebiegło w dramatycznych okolicznościach. Polska kolarka brała udział w wielkiej kraksie na torze. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Daria Pikulik brała udział w wielkiej kraksie podczas wyścigu kolarstwa torowego! Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę, 8 sierpnia - dzień zamknięcia Olimpiady. Daria Pikulik była naszą ostatnią reprezentantką występującą na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. W niedzielny poranek brała udział w omnium, czyli składającym się z czterech konkurencji wieloboju kolarskim. Była jedyną Polką walczącą o medal. Niestety, zamiast wypracowywania jak najlepszych czasów przejazdu, Polka zaliczyła straszliwą kraksę w wyścigu scratch. Skutki wypadku okazały się na tyle poważne, że Daria zdecydowała się wycofać z kolejnej konkurencji. W sieci znaleźć można nagranie wideo z wypadku kolarek. Zamieszczamy je w dalszej częsci artykułu.

Tak dopingowali Marie Andrejczyk

Wypadek kolarek w Tokio - Pikulik w centrum kraksy

Scratch to rywalizacja na dystansie 7500 metrów, czyli 30. okrążeniach. Do wypadku doszło na przedostatnim. Elisa Balsamo z Włoch wpadła na jadącą przed nią Emily Kay z Irlandii. Daria Pikulik jechała tuż za nimi i nie miała szans na ich ominiecie. Polka wywróciła się, a po jej rękach przejechała Lotte Kopecky z Belgii. Poniżej zobaczycie nagrania wideo z kraksy.

Wszystkie kolarki biorące udział w wyścigu zostały sklasyfikowane na 13. miejscu. Polska zdecydowała się wystąpić w następnej konkurencji, czyli wyścigu na tempo. Wycofała się jednak po kilku okrążeniach. Potłuczenia, których Daria doznała podczas wypadku, okazał się zbyt dotkliwe.