mł. asp. Agnieszka Szymecka i st. sierż. Maciej Ankiewicz

i

Autor: KMP Siedlce

Policja

Dzięki policyjnej eskorcie rodząca dotarła do szpitala. Szczęśliwy ojciec dziękuje siedleckim policjantom za pomoc

2024-04-19 12:37

W poniedziałek siedleccy policjanci drogówki eskortowali do szpitala pojazd, w którym mąż wiózł rodzącą kobietę. Pomimo porannych korków na drogach kobieta szczęśliwie dotarła na czas do szpitala, gdzie po chwili urodziła zdrowego synka. Szczęśliwy ojciec podziękował policjantom za okazaną pomoc.

W poniedziałek (15.04) kilka minut po godz. 8 mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego siedleckiej komendy: mł. asp. Agnieszka Szymecka i st. sierż. Maciej Ankiewicz patrolowali ulice miasta. W pewnym momencie zauważyli na ulicy Brzeskiej jak jeden z kierujących jadących z naprzeciwka, miga do nich światłami. Gdy podjechali zapytać, co się stało, zestresowany mężczyzna wyjaśnił, że wiezie do szpitala ciężarną żonę, u której rozpoczęła się akcja porodowa i chce jak najszybciej dotrzeć do szpitala. Boi się, że przez poranne korki, nie zdążą.

Policjanci od razu podjęli decyzję o eskorcie pojazdu.Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w kierunku szpitala. Rodząca kobieta wraz z mężem szybko i bezpiecznie dojechała na miejsce. Krótko po dotarciu do szpitala urodziła zdrowego synka - mówi Ewelina Radomyska, oficer prasowy KMP w Siedlcach.

Szczęśliwy ojciec wysłał policjantom podziękowania za okazaną pomoc, które publikujemy poniżej.

podziękowanie dla policjantów

i

Autor: KMP Siedlce