Karambol na DK2 pod Zbuczynem! Zderzyły się duże pojazdy, są utrudnienia!

i

Autor: fot. Straż Zbuczyn

Wypadek!

Karambol na DK2 pod Zbuczynem! Zderzyły się duże pojazdy, są utrudnienia!

2023-03-24 10:05

Na drodze krajowej nr 2 w gminie Zbuczyn, przy skręcie do miejscowości Maciejowice, doszło dziś (24 marca) ok. 9.00 do poważnego wypadku. Zderzyły się trzy pojazdy – dostawczak, samochód do przewozu trzody chlewnej i auto osobowe. Jedna osoba została ranna. Występują utrudnienia w ruchu pojazdów – obowiązuje wahadło.

– Do wypadku w gminie Zbuczyn doszło dzisiaj (24 marca) na drodze krajowej nr 2, przy skręcie w kierunku miejscowości Maciejowice. Brały w nim udział trzy pojazdy – duży samochód ciężarowy, który służy do przewozu trzody chlewnej, bus typu dostawczak oraz auto osobowe. Podróżowały tymi samochodami łącznie trzy osoby, tylko kierowcy. Jeden z nich, a konkretnie kierujący osobówką, odniósł obrażenia. Utrudnienia na trasie ciągle jeszcze są, ale sytuacja jest już opanowana. Na miejsce leciał śmigłowiec Lotniskowego Pogotowia Ratunkowego, ale z uwagi na to, że opanowaliśmy sytuację, został on zawrócony – informuje mł. bryg. Paweł Kulicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Do działań ratowniczych zostały zadysponowane cztery jednostki straży pożarnej. Był tam także obecny zastęp spoza powiatu siedleckiego, który przyjechał z Radzynia Podlaskiego. Jak wyjaśniają strażacy, są takie miejsca na mapie, które choć przynależą do danego powiatu, to w działaniach ratowniczych może je wspomagać powiat sąsiedni, mający możliwość szybszego dotarcia na miejsce zdarzenia. Są to tzw. „wspólne rejony działania”. Tak właśnie było w tym przypadku – działania wspomogła JRG Radzyń Podlaski, a później przejęli je strażacy z powiatu siedleckiego.

Jak informuje siedlecka policja, w rejonie wypadku występują jeszcze utrudnienia w ruchu pojazdów. Obowiązuje tam ruch wahadłowy. Policjanci apelują o ostrożność.

Karambol na DK2 pod Zbuczynem! Zderzyły się duże pojazdy, są utrudnienia!

i

Autor: fot. Straż Zbuczyn
Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?