Kurs trwał dwa semestry. Zajęcia odbywały się stacjonarnie. Za studentami ponad pół tysiąca godzin lekcji języka polskiego. - Rozłożyliśmy zajęcia zgodnie z założeniami lektoratu języka polskiego, mieli i konwersację, i rozumienie, i elementy gramatyczne, i leksykę, a także cały blok wiedzy o Polsce - mówi prof. Beata Walęciuk-Dejneka, kierownik Ośrodka Języka Polskiego i Kultury Polskiej UPH.
Oprócz tego były też zajęcia związane z kierunkami, które zamierzają studiować uczestnicy kursu. Roczne językowe zmagania zakończył egzamin, który będzie dla nich przepustką na polskie uczelnie. - To będzie uprawniało ich do podjęcia wybranych przez siebie kierunków studiów, na wybranych przez siebie uczelniach w Polsce, aby studiować po polsku, kurs miał wyrównać ich poziom lub podnieś do B2…
Obcokrajowcy podkreślają, że będą bardzo miło wspominać pobyt w Siedlcach. Sporo się tu nauczyli. Są zadowoleni, że mimo pandemii zajęcia odbywały się stacjonarnie.
- Chodziliśmy na uczelnię, mieliśmy oprócz zajęć z polskiego także kierunkowe, było super
- Mieliśmy możliwość mówić po polsku w rzeczywistości z native speakers i dlatego to była dla nas świetna praktyka
- Bardzo to fajnie tutaj wyglądało, mogę powiedzieć, że wszyscy nauczyciele są bardzo mocnymi profesjonalistami w swoich godzinach …
Kurs to projekt Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, która od lat współpracuje z Ośrodkiem Języka Polskiego i Kultury Polskiej UPH. Była to już kolejna edycja, w planach są następne.
Polecany artykuł: