potrącenie w Łochowie

i

Autor: KPP Węgrów

kronika policyjna

Łochów: 12-latek na hulajnodze potrącony przez nietrzeźwego kierowcę

2024-05-17 8:26

W Łochowie, w powiecie węgrowskim, nietrzeźwy kierowca doprowadził do zderzenia z 12-latkiem, który kierował hulajnogą elektryczną.

- W środę (15 maja) 46-letni mężczyzna naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym prowadząc pojazd marki Toyota w terenie zabudowanym. Kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości około pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie zachował należytej ostrożności na prostym odcinku drogi, w wyniku czego potrącił 12- latka, który poruszał się hulajnogą elektryczną. Chłopiec w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Łochowie - informuje st. sierż. Rafał Bałdyga z KPP w Węgrowie.

Policja przypomina! Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie tych samych uprawnień, co w przypadku kierowania rowerem, czyli karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument taki nie jest wymagany.

  

Znani ludzie urodzeni w Siedlcach. Sprawdź co o nich wiesz - rozwiąż QUIZ!

Pytanie 1 z 10
Artur Boruc to piłkarz urodzony w Siedlcach. W którym klubie grał w przeszłości bramkarz?
Artur Boruc