Karabiny AK-47

i

Autor: manhhai flickr.com Karabiny AK-47

Obwód chersoński - groźby Rosjan, przepełnione szpitale i widmo przymusowej mobilizacji

2022-04-21 8:51

W obwodzie chersońskim na południu Ukrainy Rosjanie planują zorganizować przymusową mobilizację mieszkańców do udziału w wojnie przeciwko Ukrainie - podaje w czwartek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Nie będzie "zielonych korytarzy"

Według sztabu w obwodzie chersońskim "kontynuowane jest terroryzowanie mieszkańców", a wojska rosyjskie chcą całkowicie zablokować pomoc humanitarną ze strony ukraińskich władz. W wiosce Zołota Bałka Rosjanie powiedzieli mieszkańcom, że "zielonych korytarzy" ewakuacyjnych więcej nie będzie i zabronili im opuszczania miejscowości - czytamy w komunikacie. Wojska rosyjskie zapowiedziały też, że w przypadku ostrzału przez siły ukraińskie ich pozycji, zaczną ostrzeliwać wioskę.

Zobacz też: З Вами ФМ, ZWami FM. Radio dla mniejszości ukraińskiej w Polsce! Jak słuchać?

Mariawici. Kapłani mogą brać śluby z siostrami zakonnymi. Historia z Koprem

Mnóstwo rannych okupantów

W Bałakliji w obwodzie charkowskim ranni żołnierze rosyjscy zaczęli być umieszczani w miejskiej przychodni, mimo tego, że wojskowy szpital już zorganizowano w budynku szkoły muzycznej. "Rozlokowanie okupantów w miejskiej przychodni świadczy o znacznym wzrośnie liczby rannych i problemach z ich medyczną ewakuacją" - napisał sztab.

Cztery cele powietrzne zlikwidowane

W ciągu minionej doby ukraińskie siły strąciły cztery cele powietrzne: trzy drony i jeden pocisk manewrujący. W obwodzie donieckim i ługańskim odparto poprzedniego dnia dziewięć ataków wroga - dodano.

Źródło: PAP