Podczas spotkania z okazji podsumowania całorocznych działań w ramach projektu profilaktycznego „Na krok przed depresją”, który w roku szkolnym 2022/2023 realizował Zespół Oświatowy w Krześlinie, dorośli i młodzież z różnych lokalnych szkół mogli posłuchać dwóch prelekcji – 24-letnia Julia opowiedziała zebranym o swojej walce z depresją, a dr Katarzyna Dobijańska opowiedziała o objawach depresji i sposobach na utrzymanie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.
– Kończymy to, co zaczęliśmy od października i jesteśmy już z głową pełną nowych pomysłów! Będziemy dalej realizować nasze przedsięwzięcia, aby wspomóc funkcjonowanie dzieci i młodzieży. Od września ruszamy z hejtem. W tym roku przeprowadziliśmy badanie ankietowe wśród ludzi dorosłych, studentów i uczniów szkół podstawowych i średnich, a hejt pojawił się jako największy problem w każdej z tych grup wiekowych. Dlatego zdecydowaliśmy, że to jest priorytet – mówi Monika Głuchowska, dyrektor Zespołu Oświatowego w Krześlinie.
Tegoroczne przedsięwzięcie objęło swoim zasięgiem cały powiat siedlecki. Realizatorzy projektu profilaktycznego „Na krok przed depresją” dotarli do szkół podstawowych i średnich z Siedlec i powiatu, do pracowników naukowych i studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, przedstawicieli lokalnych poradni psychologicznych i pedagogicznych, instytucji takich jak Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie czy Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, a także do lokalnych władz samorządowych. Dużego wsparcia w realizacji projektu udzielili dyrekcji Zespołu Oświatowego w Krześlinie zwłaszcza włodarze Gminy Suchożebry, na czele z wójtem Krzysztofem Bujalskim.
Podczas spotkania, które odbyło się 6 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, osobom zaangażowanym w realizację i promowanie działań w ramach projektu profilaktycznego pt. „Na krok przed depresją” dyrekcja i kadra pedagogiczna Zespołu Oświatowego w Krześlinie wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki. Wydarzenie objęło swoim patronatem medialnym radio ESKA Siedlce.