Krajowa Mapa Zagrożen

i

Autor: fot. JS Obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń jest bardzo prosta. Wystarczy dostęp do internetu i kilka kliknięć

Powiat siedlecki: Krajowa Mapa Zagrożeń pomaga. Coraz więcej mieszkańców korzysta

2021-01-18 19:05

Widzą i informują. Ponad tysiąc zgłoszeń wpłynęło w ubiegłym roku do siedleckich policjantów w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń. Ponad połowa z nich została potwierdzona. Informacje przekazywali mieszkańcy Siedlec i powiatu siedleckiego.

- W większości z kategorii ruchu drogowego: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości lub niewłaściwa infrastruktura drogowa. Tych zagrożeń było aż 790, z innych kategorii 368 - mówi Artur Ostrowski, naczelnik wydziału patrolowo-interwencyjnego siedleckiej komendy policji.

Przypomnijmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń to narzędzie, które służy mieszkańcom do wskazania miejsc wymagających policyjnej interwencji. Ważne, żeby przy zgłoszeniu podawać jak najwięcej szczegółów.

- Jest tam zakładka, w której możemy podać datę, czyli dzień tygodnia, ewentualnie godzinę występowania zagrożenia - to nas ukierunkuje. Często jeździmy i nie potwierdzamy, widzimy kolejne zagrożenia w tym samym miejscu nanoszone, sprawdzamy to wtedy o różnych porach dnia i dopiero okazuje się, że jest to potwierdzone. Dlatego prośba, jeśli nanosimy informację o zagrożeniu, proszę o szczegóły, wtedy my szybciej zadziałamy żeby wyeliminować to zgłoszenie - tłumaczy naczelnik.

Krajową Mapę Zagrożeń znajdziecie tutaj. Aplikację można też pobrać bezpłatnie na telefon czy tablet.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?
Szczepienia przeciw COVID-19 w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach