Urząd Miasta Siedlce

i

Autor: Joanna Soćko

Siedlce: bezpłatny dowóz na szczepienie przeciw COVID-19. Kto może skorzystać?

2021-01-18 13:29

Pomoże w rejestracji i transporcie. Siedlecki samorząd wesprze potrzebujących mieszkańców podczas szczepień przeciw COVID-19. Zgodnie z zaleceniem wojewody, osoby niepełnosprawne oraz takie, które mają problem z samodzielnym dotarciem do przychodni mogą liczyć na darmowy dowóz do najbliższego punktu szczepień.

- Zaangażowaliśmy do pomocy w zorganizowaniu tego zadania nałożonego przez wojewodę, nasze siedleckie MPK, które dysponuje dwoma busami przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych, także możemy przewozić też osoby na wózkach - mówi Aneta Krajewska, rzecznik prasowy prezydenta miasta Siedlce.

Transport na szczepienie dla potrzebujących można zamawiać od dziś. Służy do tego lokalna infolinia, którą siedlecki magistrat uruchomił wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

- To jest specjalna infolinia dedykowana osobom chcącym uzyskać informacje w ogóle na temat szczepień, na temat placówek, gdzie można się zgłosić a także można zgłosić zapotrzebowanie na transport dla osób potrzebujących.

Infolinia działa w dni robocze (8:00-15:00), pod numerem telefonu 25 794 30 25. Osoba dyżurująca w razie potrzeby pomoże też zarejestrować się na szczepienie.

Warto dodać, że siedleccy seniorzy, którzy nie wychodzą z domu mogą zostać zaszczepieni w swoim mieszkaniu. Trzy siedleckie przychodnie (przy ul. Starowiejskiej 66, Niedziałka 14 i Kleeberga 2) zapewniają usługi mobilne. - Wtedy do domu przyjeżdża specjalny zespół: pielęgniarka, lekarz i takiego szczepienia dokonuje.

Osoby zainteresowane rozwiązaniem powinny zgłosić to podczas rejestracji na szczepienie. Przypomnijmy, że aktualnie trwają zapisy na szczepienia osób powyżej 80 lat. Od najbliższego piątku uruchomiona zostanie rejestracja dla seniorów, którzy skończyli 70 lat. Są trzy sposoby zapisów - przez internetowe konto pacjenta, bezpośrednio w przychodni lub za pośrednictwem infolinii 989.

Szczepienia seniorów mają ruszyć 25 stycznia.

Więcej informacji o organizacji szczepień przeciw COVID-19 w Siedlcach znajdziecie tutaj. Cała rozmowa z Anetą Krajewską jest dostępna w materiale dźwiękowym, który poniżej.

Szczepienia przeciw COVID-19. Mówi Aneta Krajewska, rzecznik prasowy siedleckiego magistratu. POSŁUCHAJ:
Szczepienia przeciw COVID-19 w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach
Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?