Rusza jubileuszowy cykl wycieczek po Siedlcach „Cudze chwalicie, swego nie znacie” [AUDIO]

i

Autor: fot. PTTK oddział Siedlce Przewodnicy Siedleccy

Rusza jubileuszowy cykl wycieczek po Siedlcach „Cudze chwalicie, swego nie znacie” [AUDIO]

2022-06-24 13:27

Po Siedlcach pieszo i z przewodnikiem! Wraz z początkiem wakacji rusza tegoroczny cykl bezpłatnych wycieczek po mieście „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jak co roku organizują go lokalni przewodnicy z siedleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. To jubileuszowy, 10. cykl, więc wycieczek będzie znacznie więcej niż w latach ubiegłych!

POSŁUCHAJ o pieszych wycieczkach po Siedlcach z przewodnikiem w 2022 roku:

– Jak zawsze przygotowaliśmy na wakacje propozycję wycieczek pieszych po Siedlcach z przewodnikiem. Cykl „Cudze chwalicie, swego nie znacie” organizujemy w mieście od roku 2012, więc w tym roku obchodzi on jubileusz 10-lecia. Z tej okazji przygotowaliśmy więc więcej wycieczek, niż w poprzednich latach – aż 16 spotkań, które będziemy kontynuowali do 2 października. Będzie to zatem cykl letnio-jesienny – mówi Natalia Zyśk, przewodniczka PTTK z oddziału „Podlasie” w Siedlcach, współprowadząca facebookową stronę Przewodnicy Siedleccy.

Rusza jubileuszowy cykl wycieczek po Siedlcach „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

i

Autor: fot. Monika Półbratek Natalia Zyśk, przewodnik PTTK z oddziału "Podlasie" w Siedlcach

Turystyczne spacery będą się w tym roku odbywać nie co dwa tygodnie, ale co tydzień. Pierwsza wycieczka z cyklu – już w najbliższą niedzielę, 24 czerwca. Ponieważ będzie to spotkanie wprowadzające w cykl, jego temat jest bardzo uniwersalny.

– Będzie to spotkanie pt. „Spacer po naszym mieście” – najprostsza nazwa z możliwych, jaka przyszła nam do głowy. Ale tym właśnie spacerem chcemy rozpocząć to nasze wspólne odkrywanie Siedlec, historii miasta i najważniejszych zabytków – wyjaśnia siedlecka Pani Przewodnik.

Start tej i każdej kolejnej niedzielnej wycieczki – zawsze o godz. 16.00 spod Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Pułaskiego. Każdy spacer z przewodnikiem po Siedlcach jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich chętnych.

Warto dodać, że od 10 lipca będą się odbywać także rowerowe wyprawy po regionie, które organizuje Siedlecki Klub Turystyki Rowerowej „Doktorek”. Więcej na ich temat można znaleźć na facebookowej grupie „Doktorka”. Opowieści o wszystkich planowanych wycieczkach można też posłuchać w załączonym nad tekstem materiale dźwiękowym (jeżeli się nie wyświetla lub nie odtwarza, należy odświeżyć stronę i/lub włączyć dźwięk na komputerze).

Daty i tematy wycieczek na plakatach:

wycieczki PTTK Siedlce 2022

i

Autor: fot. Przewodnicy Siedleccy
wycieczki PTTK Siedlce 2022

i

Autor: fot. Przewodnicy Siedleccy
Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?