Mirosława Paczóska - prezes Stowarzyszenia Szansa w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Mirosława Paczóska - prezes Stowarzyszenia Szansa w Siedlcach

Siedlce: bezpłatne wsparcie dla osób uzależnionych od narkotyków i ich rodzin [AUDIO]

2021-10-12 18:41

„Nie zażywasz, życie wygrywasz” – to tytuł projektu pomocowego, który realizuje Stowarzyszenie Szansa w Siedlcach. W jego ramach, pochodzące z terenu województwa mazowieckiego osoby uzależnione lub zagrożone uzależnieniem od środków psychoaktywnych i dopalaczy, mogą uzyskać wsparcie specjalistów. Ich bliscy, tzw. osoby współuzależnione, mogą otrzymać pomoc w ramach innego projektu – „Narkotyki stare i nowe”.

Tak jak w każdym projekcie współfinansowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, udział w projekcie „Nie zażywasz, życie wygrywasz” mogą wziąć wszyscy mieszkańcy województwa mazowieckiego. Wychodzimy poza teren miasta czy gminy Siedlce. Korzystają osoby z Mińska Mazowieckiego, Sokołowa Podlaskiego, a także z mniejszych wsi i miejscowości z całego województwa (…) Każdą osobę, która czuje, że potrzebuje pomocy, że chciałaby się skonsultować, zapraszamy serdecznie – mówi Mirosława Paczóska, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem „Szansa” w Siedlcach.

W ramach projektu osoby uzależnione mogą skorzystać m.in. ze wsparcia osoby pierwszego kontaktu, a także z bezpłatnych konsultacji indywidualnych z psychoterapeutą. Wcześniej, w ramach projektu podjęte zostały także inne działania, np. letni integracyjny rajd rowerowy, połączony ze spływem kajakowym na rzece Liwiec, a także trzeźwościowy piknik rodzinny w Gostchorzy.

Uczestnicy projektu mogli wziąć udział m. in. w integracyjnych zajęciach w plenerze

i

Autor: Monika Półbratek Twórcy i uczestnicy projektu mogli wziąć udział m. in. w integracyjnych zajęciach w plenerze, np. w spływie kajakowym po rzece Liwiec

Osoby, których bliscy walczą z uzależnieniem od narkotyków lub dopalaczy, także mogą otrzymać bezpłatne porady i wsparcie specjalistów. Inny projekt stowarzyszenia, pt. „Narkotyki stare i nowe”, oferuje pomoc tzw. ludziom współuzależnionym, czyli rodzinom uzależnionych i osobom bezpośrednio przebywającym w ich otoczeniu. Dzięki konsultacjom, osoby współuzależnione mogą otrzymać odpowiedzi na nurtujące je pytania i wątpliwości. Jak podkreśla Mirosława Paczóska, warto szukać takiego wsparcia.

Dla samych siebie powinny postarać się dowiedzieć, jak postępować z osobą uzależnioną, co zrobić, żeby jej pomóc. To są takie podstawowe pytania, ale warto z tego skorzystać, bo nie zawsze wiemy, w jaki sposób możemy to zrobić. Ale od tego są nasi specjaliści i oni pomogą...

W ramach projektu „Narkotyki stare i nowe” Stowarzyszenie Szansa organizuje w tym roku także specjalne warsztaty, przeznaczone już konkretnie dla uczestników Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Gostchorzy.

Osoby, które chciałyby otrzymać wsparcie w ramach któregoś z projektów, mogą uzyskać więcej informacji w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Dylewicza 23 w Siedlcach albo zadzwonić na nr tel: 513 09 22 22, codziennie w dni powszednie, w godz. od 11.00 do 18.00. Oba projekty będą realizowane do 30 listopada 2021 roku. Są współfinansowane z budżetu województwa mazowieckiego. Więcej na ich temat można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o projektach dla osób uzależnionych i ich rodzin, realizowanych w Siedlcach przez Stowarzyszenie Szansa:
Psychotest. Czy jesteś zazdrosna/zazdrosny?
Pytanie 1 z 7
Jak często kłócisz się z partnerem/partnerką o inne osoby?