WARSZTATY MAZOWSZE - HORYZONTY MŁODOŚC

i

Autor: Ekonomik Siedlce SIEDLCE: WARSZTATY MAZOWSZE - HORYZONTY MŁODOŚCI

edukacja

Siedlce: WARSZTATY MAZOWSZE - HORYZONTY MŁODOŚCI

2024-03-05 8:12

Już 7 marca w ZSP Nr 2 w Siedlcach odbędą się "Warsztaty Mazowsze - Horyzonty Młodości" z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, a także prezentacja wyników współpracy z partnerami z Europy i ze Stanów Zjednoczonych. W wydarzeniu weźmie udział ponad 150 uczniów siedleckiego Ekonomika.

Spotkania edukatorów, nauczycieli trwają regularnie od połowy stycznia i mają na celu analizę zagadnień globalnej współpracy w kontekście edukacyjnym oraz próbę zidentyfikowania obszarów, w których uczniowie z Mazowsza i Siedlec mogą aktywnie uczestniczyć, wnosząc wartości charakterystyczne dla Polaków. Celem międzynarodowych projektów dzieci i młodzieży w ramach TED jest natomiast wspieranie różnorodnych potrzeb edukacyjnych, poznawanie innych kultur, jak również tworzenie materiałów edukacyjnych dostosowanych do różnych poziomów umiejętności i zainteresowań uczniów. Kolejne zadania, to wykorzystywanie nowoczesnych technologii edukacyjnych w procesie nauczania i zwiększenie zaangażowanie i motywacji do praktycznej nauki języków obcych. Dodatkowo uczestniczenie w interaktywnym projekcie społecznym przyczynia się do rozwoju innowacyjnych metod oraz ma pokazywać piękno Mazowsza i Siedlec w środowisku międzynarodowym. Uczestniczenie młodych ludzi w interaktywnych warsztatach 7 marca 2024 roku, w projekcie z wirtualnej rzeczywistości przygotowanych przez firmę Holistic Social Media, w spotkaniu z social menagerem oraz w gali podsumowującej projekt transatlantycki będzie skuteczną kampanią promocyjną na rzecz szkoły, miasta i regionu.

Działania projektowe obejmują:

  • warsztaty dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (interaktywne warsztaty edukacyjne) dla uczniów;
  • dzielenie się doświadczeniem pracy w zawodzie – współpraca z przedsiębiorcami, specjalista w ramach promocji w social mediach z firmy Holistic Social Media;
  • przedstawienie wyników pracy transatlantyckiej, spotkań online i projektu społecznego łączącego idee i kreatywność uczestników, pokazującego dobra Mazowsza i Siedlec;
  • tworzenie atrakcyjnych materiałów promocyjnych na media społecznościowe, dla lokalnych mediów (radio, TV, gazeta) oraz dla partnerów zagranicznych i mediów o zasięgu międzynarodowym.

Przedsięwzięcie będzie budować mosty międzykulturowe, uczyć dostrzegania i rozumienia różnic, uczyć współpracy oraz wspierać innowacyjny charakter praktyk edukacyjnych, co zwiększy świadomość uczniów na temat globalnych wyzwań i możliwości współpracy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem "WARSZTATY MAZOWSZE - HORYZONTY MŁODOŚCI" w ramach międzynarodowego Transatlantyckiego Dialogu Edukatorów objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Partnerem strategicznym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Działania projektowe wspiera również Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach wraz z dr. hab. Sławomirem Sobierajem, profesorem uczelni oraz  dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach Jolanta Duk. Patronem medialnym wydarzenia jest radio Eska.

Ekonomik na Mazowszu - pokazuje horyzonty rozwoju młodych ludzi.

WARSZTATY MAZOWSZE - HORYZONTY MŁODOŚC w Siedlcach

i

Autor: Ekonomik Siedlce