Uczennice siedleckiego „Ekonomika” chcą sprawić radość dzieciom z Domu Dziecka w Siedlcach. Akcja społeczna „Sweet smile”

i

Autor: Monika Półbratek

Akcja społeczna

Uczennice „Ekonomika” chcą sprawić radość dzieciom z Domu Dziecka w Siedlcach. Akcja społeczna „Sweet smile”

2024-02-23 12:37

„Sweet Smile” – to tytuł akcji społecznej, którą realizuje młodzież z siedleckiego „Ekonomika” w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Zaangażowane w projekt uczennice ZSP Nr 2 w Siedlcach chcą wesprzeć podopiecznych Domu Dziecka w Siedlcach. W tym celu organizują dwie zbiórki charytatywne i zapraszają siedlczan do pomocy.

POSŁUCHAJ więcej o projekcie "Sweet Smile", realizowanym przez uczennice siedleckiego "Ekonomika":

– Jesteśmy piątką dziewczyn, które chodzą razem do klasy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach. W ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” realizujemy projekt „Sweet Smile”. Naszym głównym celem jest przeprowadzenie zbiórki słodyczy oraz artykułów higienicznych pierwszej potrzeby dla „Domu pod Kasztanami” Domu Dziecka w Siedlcach – mówi Katarzyna Ławecka, jedna z uczennic uczestniczących w projekcie. Realizują go także: Natalia Sadowa, Natalia Przybysz, Aleksandra Przybyłowska i Dominika Rozbicka.

Uczennice siedleckiego „Ekonomika” chcą sprawić radość dzieciom z Domu Dziecka w Siedlcach. Akcja społeczna „Sweet smile”

i

Autor: Monika Półbratek

Do 1 marca zbiórka prowadzona jest w kilku szkołach podstawowych na terenie miasta i powiatu – w siedleckiej „Piątce”, a także w podstawówkach w Zbuczynie, Borkach Wyrkach i Paprotni.

Między 4 a 15 marca zbiórka odbędzie się w szkołach ponadpodstawowych: w siedleckim „Ekonomiku”, a także w „Prusie”, „Królówce”, „Żółkiewskim” oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Siedlcach.

Więcej o działaniach dziewczyn dowiecie się z podcastu zamieszczonego nad tekstem, a także z mediów społecznościowych. Informacji o projekcie szukajcie na Instagramie, na profilu SweetSmile_Zwolnieni.

QUIZ. POWIAT SIEDLECKI. W KTÓREJ GMINIE ZNAJDUJE SIĘ TA MIEJSCOWOŚĆ?

Pytanie 1 z 14
W której gminie znajduje się miejscowość Żebrak?